Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

‘Sıfır Emisyonu Hedefleyen Ülkelerden Biriyiz’

Kategoride Diğer

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Plastik ve Kimya Sektörü Komisyon Başkanı Ali Şeker sektörü ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ülkemizde 2017 yılında başlatılan sıfır atık projesi her geçen yıl kesintiye uğramadan, etkin bir şekilde yoluna devam ediyor. Geri dönüşüm sürecinin artık bir yaşam biçimi haline gelmesi ve insanların çevreyi koruma bilincinin güçlendirilmesi amacı taşıyan bu proje hakkında Ali Şeker çok önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizde her yıl 1,1 milyon ton plastik atığın geri dönüştürüldüğünü ve bu sayede bir milyar doları aşkın plastik hammadde ithalatının önüne geçildiği konusunda bildirimlerde bulunduğu. Her yıl 1.1 milyon ton plastiğin yeniden dönüştürülmesi için bu sektörde 1.300 firmanın faaliyet gösterdiği bilgisi ile birlikte sektörde 350 bin kişinin istihdam edildiği kamuoyu ile paylaşıldı.

SIFIR EMİSYONU HEDEFLEYEN ÜLKELERDEN BİRİYİZ

ASKON Sakarya Plastik ve Kimya Sektör Başkanı Ali Şeker her geçen yıl artan bu rakamlardan oldukça memnun olduklarını ve ileriki dönemlerde yapılacak olan Paris İklim Anlaşması sonrasında bu sürecin çok daha hızlı bir şekilde ilerlemeye dahil olacağını açıkladı. Ülkemiz Paris İklim Anlaşması ile birlikte ileriki yıllarda net sıfır emisyon ulaşmayı hedefleyen ülkelerden birisi. Geri dönüşüm konusunu her bir ülkenin geleceği için çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Ali Şeker büyük şirketlerin bu sürece sağlamış oldukları katkının önemine de değindi. Artık dünya devi Tekstil firmalarının dahi üretim sürecinde geri dönüştürülmüş malzeme kullanmaya başlaması ülkemizin de bu konuda çok önemli gelişmelere dahil olacağının bir göstergesi olarak sunuldu dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...