Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

SAÜ’de “Sanatın Bereketi” Sergisi Açıldı

Kategoride Diğer

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Geleneksel Türk Sanatları Bölümü (GTSB) öğrencilerinin düzenledikleri ‘Sanatın Bereketi’ isimli Tezhip ve Minyatür Sergisi açıldı.

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Ayşen Karakoç Civili, sergiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Binlerce yıllık Türk tarihinin ortaya çıkardığı, yeteneğinin ve düşünce gücünün en özel, en güzel yansıması olan eserler Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin detaylı tarihi araştırmalar ve günler süren tasarım süreçlerinden sonra üniversitemizde sergileme şansı buluyor” dedi.

Kültür unsuru olan geleneksel sanatlar, toplumun zekasını, üretildikleri dönemin özelliklerini belirttiğini ifade eden Öğr. Gör. Civili, “Bir toplumu tanıtmanın yollarından birisi de o topluma ait olan sanat ürünlerini doğru yorumlamaktır. Asırlardır katlanarak çoğalan, büyüyen sanatımızın bereketi bu sergiyle beraber sizlere sunuluyor” diye konuştu.

Sakarya ilimizden görseller, Ashâb-ı Kehf (Yedi Uyurlar), Kuşlar ve Unutulmuş Mesleklerin yer aldığı Sanatın Bereketi sergisini ziyaret etmek isteyenler, 11-17 Nisan 2022 tarihleri arasında, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’ne gelebilir.

Ayşen Karakoç Civili nezaretinde 2021- 2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemi “Tezhip, Yazı Süsleme ve Minyatür” dersini alan 2. 3. ve 4. sınıfta öğrencilerinin emekleriyle gerçekleştirilen sergiyi gezen Rektör Savaşan, öğrencilere sonra çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür belgesi takdim etti.

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....