Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

SAÜ’de Pakistan Kültürü ve Tanıtımı Etkinliği Düzenlendi

Kategoride Diğer

Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Pakistan Öğrenci Topluluğu tarafından Pakistan Kültürü ve Tanıtımı etkinliği düzenlendi.

Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Pakistan Büyükelçisi H.E.MR. Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro , Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey ve Doç. Dr. Hakan Aslan konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro, “İlim öğrenmek için geldiğimiz ikinci vatanımız Türkiye’de, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek ve Pakistan’ın kültürel değerlerini daha yakından tanıtmak istedik. Türkiye’de ve Pakistan’da kardeşliğin ve dostluğun devam etmesini diliyorum. Bizlere güzel bir eğitim sundukları için Sakarya Üniversitesine teşekkür ediyorum.“  diyerek programın verimli olmasını temenni etti.

Keyifli ve eğlenceli bir etkinlik hazırladıklarını söyleyen Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey, Türkiye ve Pakistan kardeşliğine değinerek, “Türkiye’ye Milli Mücadele yıllarında ekonomik sıkıntıları olmasına rağmen bizim yanımızda oldukları için şükranlarımı dile getiriyorum. Bizde her zaman onların yanında olmaya çalışacağız“ ifadelerini kullandı.

Sakarya Üniversitesi’ne bu etkinliği yapmalarından dolayı teşekkürlerini sunan Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi “ Pakistan; çeşitliğinin, renkliliğin, aşkın ve sevginin ana merkezdir, bu duyguyu kardeş ülke olan Türkiye ile paylaştığımız için duyguluyum.“ şeklinde konuştu.

Etkinlik, Pakistan kültürel değerlerinin gösterildiği sinevizyon, Pakistan dansı, rap, şarkı, ulusal şiirler ve Pakistan yöresel kıyafetlerinin gösterildiği defilenin ardından sona erdi.

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....