Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

Sakarya Nehirada’ya kavuşuyor

Kategoride Diğer

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘Bu Şehirde Emek Var’ sloganıyla hazırlanan 3 yıllık hizmet takviminin anlatıldığı toplantıda yeni bir müjde paylaştı.  Erenler’de 306 bin metrekare alanda yapılacak içinde her çeşit sosyal alanın bulunduğu ve su üzerine kurulu ‘Nehirada’ projesine başlanıyor. Yüce, “Karavan, kamp alanı, bungalovlar, bisiklet yolları, spor alanları, oyun alanları, iskele-köprüler, seyir kulesi, misafir haneler, macera park, su kayağı, at maneji ve aromatik bahçelerle Sakarya’nın sembol mekanı olacak projemiz hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’da son 3 yılda hayata geçirilen yatırımları ‘Bu Şehirde Emek Var’ sloganıyla gerçekleştirilen toplantıda anlattı. Yüce, göreve geldiği günden bu yana 3 milyar TL’lik yatırımla Sakarya’ya değer katacak projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Tüm projelerin teknik detaylarıyla yer aldığı bir sunum gerçekleştiren Başkan Yüce, konuşması sırasında ayrıca yeni bir müjde verdi.

Başkan Yüce müjdeyi verdi

Seçim vaatlerinden bir tanesi olan ‘Nehirada’ projesini Tabiat Varlıkları Koruma Kurumu’na sunduklarını ve gerekli başvuruları yaptıklarını müjdeleyen Yüce, tamamlandığında kentin sembol mekânı olacak bir projeyi Sakarya’ya kazandıracaklarını söyledi. Proje hakkında bilgiler veren Yüce, Erenler sınırları içinde yer alan ve Sakarya Park’ın yanında hayata geçirilecek projenin içinde karavan-kamp alanı, bungalovlar, bisiklet yolları, spor alanları, oyun alanları, iskele-köprüler, seyir kulesi, misafirhaneler, macera park, su kayağı, at maneji ve aromatik bahçe gibi alanların yer alacağını anlattı.

306 bin metrekare alana dev proje

Başkan Yüce, “Sözlerime son vermeden önce sizlere bir müjde açıklamak istiyorum.  Bildiğiniz gibi seçim vaatleri arasında vizyon proje olarak öne çıkardığımız Nehirada projemiz vardı. 306 bin 649 m²’lik bir alanda inşa edecek olduğumuz ‘Nehirada Projesi’, içerisinde karavan kamp alanı, çadırlı kamp alanı, bungalovlar, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, spor sahaları, çocuk oyun alanları, iskeleler, köprüler, seyir kulesi, misafirhane, giriş Takı, idari bina, depo, barınak, mescit, evcil hayvanat bahçesi, midilli at maneji, macera park, su kayağı, kent mobilyaları, renk bahçesi, tıbbi aromatik bahçeler bulunacak” dedi.

“Projemizi sunduk ve başvurumuzu yaptık”

Projenin ilgili kuruma sunulduğunu ifade eden Yüce, “Nehirada projemizin gerçekleşeceği alan koruma altında olan bir alandır. Biz Tabiat Varlıkları Koruma Kurumuna bölge ile ilgili düşündüğümüz projemizi sunduk ve başvurumuzu yaptık. Kurul onayı ile birlikte Nehirada projemizin startını vereceğiz. Bu proje Sakarya’mızın sembol mekanlarından bir tanesi olacak inşallah. Şehrimize hayırlı olsun. Burada, sizlerle birlikte bulunmaktan duyduğum mutluluğu bir kez daha belirtmek istiyorum. Şehrimiz için gündüz gece demeden çalışmaya devam edeceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Her birinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...