Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Neriman Dindar’ın ‘Hayatı Değiştiren Kadınlar’ sergisi büyük ilgi gördü

Kategoride Diğer

Adapazarı Halk Eğitim Merkezinin 32 yıllık giyim öğretmeni Neriman Dindar’ın “Hayatı Değiştiren Kadınlar” sergisi büyük ilgi gördü.

Kendini mesleğine adamış bir öğretmenimizin sergisiyle renklenen ADAHEM’de 32 yılda hep ilk günkü heves ve heyecanla yeni kursiyerler yetiştiren Neriman Dindar öğretmenin sergisinde duygulu anlar yaşandı.

Şehir dışından gelerek öğretmenlerine olan vefalarını ve sevgilerini gösteren eski kursiyerlerle “Hayatı Değiştiren Kadınlar” sergisi daha da anlam kazandı. El emeği göz nuru elbiselerin tanıtıldığı ve yoğun ilgi gören sergide bir konuşma yapan Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar; “Emek vererek, çok çalışarak, sunulan imkânları doğru ve verimli kullanarak sadece kurumumuzu değil, şehrimizi ve ülkemizi de daha iyi yerlerde göreceğiz.” dedi.

Belge töreni için sahneye davet edilen kursiyerler, “Yolumuz iyi ki Adapazarı Halk Eğitimi Merkeziyle ve Neriman hocamızla kesişmiş.” şeklinde konuştular. Birçoğu kendi işini kurmuş, meslek edinmiş, kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güven sahibi kursiyerler; minnettarlıklarının bir sembolü olarak Neriman Dindar öğretmene çiçek ve plaket hediye ettiler.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen’in de katıldığı sergi açılışında bir de sürpriz yaşandı. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek beraberinde AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç ile ziyarette bulunduğu ADAHEM’DE sergi açılışına katıldılar. Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, sergiyi çok beğendiğini ifade ederek “Burada gördüğüm her ürün âdeta bir sanat eseri. Hepinizin emeğine sağlık.” dedi. Ziyaret dolayısıyla Milletvekili Atabek’e İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen kurumun hediyesini takdim etti.

Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...