Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

Neriman Dindar’ın ‘Hayatı Değiştiren Kadınlar’ sergisi büyük ilgi gördü

Kategoride Diğer

Adapazarı Halk Eğitim Merkezinin 32 yıllık giyim öğretmeni Neriman Dindar’ın “Hayatı Değiştiren Kadınlar” sergisi büyük ilgi gördü.

Kendini mesleğine adamış bir öğretmenimizin sergisiyle renklenen ADAHEM’de 32 yılda hep ilk günkü heves ve heyecanla yeni kursiyerler yetiştiren Neriman Dindar öğretmenin sergisinde duygulu anlar yaşandı.

Şehir dışından gelerek öğretmenlerine olan vefalarını ve sevgilerini gösteren eski kursiyerlerle “Hayatı Değiştiren Kadınlar” sergisi daha da anlam kazandı. El emeği göz nuru elbiselerin tanıtıldığı ve yoğun ilgi gören sergide bir konuşma yapan Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulvahit Uygar; “Emek vererek, çok çalışarak, sunulan imkânları doğru ve verimli kullanarak sadece kurumumuzu değil, şehrimizi ve ülkemizi de daha iyi yerlerde göreceğiz.” dedi.

Belge töreni için sahneye davet edilen kursiyerler, “Yolumuz iyi ki Adapazarı Halk Eğitimi Merkeziyle ve Neriman hocamızla kesişmiş.” şeklinde konuştular. Birçoğu kendi işini kurmuş, meslek edinmiş, kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güven sahibi kursiyerler; minnettarlıklarının bir sembolü olarak Neriman Dindar öğretmene çiçek ve plaket hediye ettiler.

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen’in de katıldığı sergi açılışında bir de sürpriz yaşandı. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek beraberinde AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç ile ziyarette bulunduğu ADAHEM’DE sergi açılışına katıldılar. Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, sergiyi çok beğendiğini ifade ederek “Burada gördüğüm her ürün âdeta bir sanat eseri. Hepinizin emeğine sağlık.” dedi. Ziyaret dolayısıyla Milletvekili Atabek’e İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Türker Erol Özen kurumun hediyesini takdim etti.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...