Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

‘Herkesi alınan kararlara uymaya davet ediyoruz’

Kategoride Diğer

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe merkezinde bulunan Atatürk Bulvarında yapılması istenilen programlarla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “İlçemiz merkezinde yer alan, vatandaşlarımızın ve ilçe esnaflarımızın yoğun şekilde kullandıkları Atatürk Bulvarında çeşitli programların düzenlenmesi için sürekli talepler Belediyemize gelmektedir. Burası merkezi bir yerdir. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve siyasi partiler Atatürk Bulvarı’nda çeşitli etkinlikler yapmaya çalışıyorlar. Bu alan bir nevi ticaret merkezine çevrilmeye çalışılıyor. Onun için Karasu Belediyesi olarak burada sadece Kızılay, kamu kurumları ve halkın yararına aş dağıtımı haricinde herhangi bir etkinliğe izin verilmemektedir. Bununla birlikte, herhangi bir etkinlik gerçekleştirmeyi düşünen kişilerin Belediyemizden alacakları gerekli izinler ile ilçemiz Alparslan Türkeş Parkı veya Pazar yerinde tanıtımlarını yapabileceklerini kendilerine bildiriyoruz.

AK Parti’de dahil hiçbir siyasi partiye bu alanda stant ve çadır kurarak tanıtım ve benzeri tarzda etkinliğe izin verilmemektedir. Çünkü yapılması istenilen etkinliklerin sayısı o kadar fazla oluyor ki 7/24 esasına göre her gün burada etkinlik yapılmak isteniyor. Bu da Karasulu vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı rahatsız etmektedir. Bizim buradaki asıl amacımız vatandaşlarımızın rahat dolaşacakları ortamı oluşturmak ve esnafımızın rahat bir şekilde ticaretlerini yapmalarını sağlamaktır. Sürekli esnafı koruduğunu, kolladığını iddia edenlerin böylesi durumlarda aksi açıklamalar yerine bizim yanımızda olması gerektiğini düşünüyorum.

Bir siyasi partinin Belediyemizi görmezden gelip başka kurumlardan izin aldığı ve zabıta engeline takıldığı yaygarasını koparması da hiç etik değildir. Dolayısıyla söz konusu partinin mağduriyet edebiyatı yapmasının da bir anlamı yoktur. Çünkü söz konusu parti ve diğer patiler, bununla birlikte bu tarz etkinlik yapacak olan kimler varsa Belediyemizden alacakları gerekli izinler ile ilçemiz Alparslan Türkeş Parkı veya ilçemiz Pazar yerinde tanıtımlarını yapabilirler. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Aslında etkinlik yapacak kişiler Atatürk bulvarımızda çadır, büfe, stant vb. kurmamak şartıyla basın açıklaması ve broşür dağıtımı yapabilirler. Fakat çadır, büfe, stant vb. kurulmasına kesinlikle izin verilmemektedir. Vatandaşlarımızın rahat hareket etmeleri ve esnaflarımızın işlerinin aksamaması için aldığımız kararlar var ve bu kararlara uymak zorundayız. Herkesi de alınan bu kararlara uymaya ve bizlere bu konuda yardımcı olmaya davet ediyoruz” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...