Son Haberler

Kalpler Bir, Bayram Bir!

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kurban Bayramı vesilesiyle bir...

Erenler’de Altyapı Çalışmaları Başladı

Erenler’de Dilmen mahallesi, Küpçüler Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Erenler...

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

“Hayatlarımız Sallanmasın” oyunu AKM’de sahnelenecek

Kategoride Diğer

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı, “Hayatlarımız Sallanmasın” tiyatro oyunuyla şehir genelinde deprem farkındalığını artırmayı amaçlıyor. Oyunun gösterimi 23 Mart Çarşamba Günü Saat 19:00’da, Adapazarı Kültür Merkezi’nde olacak. Oyun, herkese açık ve ücretsiz bir şekilde sahnelenecek.

“DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYACAĞIZ”

Merve Bekmezci Aslan’ın yazıp, yönettiği ve Adem Güngör, Aysu Dokur, Akif Söylemez ile Şükran Kaya’nın rol aldığı “Hayatlarımız Sallanmasın” tiyatro oyunu, bir ailenin ve bir bireyin afet anında ve sonrasında, başlarına gelebilecek durumları ve bu durumlar karşısında neler yapmaları gerektiğini anlatıyor. Tiyatro oyununda anne, baba ve iki çocuk farklı bilinçte ve tecrübede oldukları için, her birinin tecrübesi ve bilinci sahneleniyor. Yansıtılan karakterlerde, seyirciler kendilerini her bir oyuncu ile özdeşleştirerek afet anında, sonrasında ne yapılmalı ve nasıl yapılmalı sorularının cevaplarını alıyor. Toplam 40 dakika süren oyun, 23 Mart Çarşamba Günü Saat 19:00’da Adapazarı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Başkanı Yunus Tever: “Şüphesiz ki deprem, ülkemizin ve şehrimizin acı bir gerçeğidir. Şehrimiz de en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması da kaçınılmaz olacaktır. Burada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirebilmektir. Yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımız ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman depreme hazırlıklı olmamız ve yaşanan bu büyük acıdan ders çıkarmamız gerekmektedir. Bizler de AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak deprem gerçeğini unutturmamak, hemşehrilerimizi depreme karşı bilinçlendirmek ve doğal afetlere karşı farkındalığı artırmak amacıyla bir tiyatro etkinliği düzenleyelim istedik. ‘Hayatlarımız Sallanmasın’ adlı oyunu tüm hemşehrilerimizle ve teşkilat mensuplarımızla birlikte 23 Mart Çarşamba akşamı Saat 19:00’da AKM’de izleyeceğiz inşallah. Bu tiyatro etkinliğimize de tüm hemşehrilerimizi buradan davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının şehrimizde ve ülkemizde bir daha asla yaşanmamasını temenni ediyor, bu vesileyle depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerimize de Allah’tan rahmet, yakınlarına da tekrar tekrar başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Kalpler Bir, Bayram Bir!

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Işıksu'nun mesajında, bayramın huzur ve sevgi dolu...