Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Çamyolu’ndan Özel Eğitim Avrupa Projesi

Kategoride Diğer

Zeynep Ayvaz Diri ve Gülhan Saraç’ın kuruculuğunu üstlendiği Kaynaşalım & Bütünleşelim projesine Sakarya, Adana, Konya, Ankara, Kırşehir, Kırıkkale, Burdur, Sivas ve Ordu İli yanı sıra Slovenya, Sırbistan, Yunanistan’dan 18 ortak işbirliğinde proje gerçekleştirdi. Proje ilkokul ve ortaokul özel eğitim sınıflarında eğitim gören, otizm, hafif düzey ve orta ağır düzey özel gereksinimli bireylerin okul içerisinde sınıf arkadaşlarının yanında normal sınıflarda eğitim gören arkadaşlarıyla da pandemi döneminin getirdiği olumsuzlukları göz önünde bulundurarak gerekli önlemleri alıp özel gereksinimli öğrencilerimizi iletişim, sosyal ve psikolojik anlamda topluma uyum süreçlerini kolaylaştırmak ve mutlu bireyler olarak gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla geliştirildi.

Zeynep Ayvaz Diri proje ile hedeflenenin akranlarına göre farklı özel ilgi ve ihtiyaçlara sahip olan bireyleri toplumla bütünleşmelerini sağlamak, bireyin kendine has bilgi, beceri, ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, özel bireylerin kendilerine başarabilme özgüvenini vererek mutlu bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlamak olduğunu söyledi.

 

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...