Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

BLW Nedir?

Kategoride Diğer

Bebeklerin 6. ayını doldurmasıyla birlikte başlayan ek gıda serüveni, annelerin en çok zorlandıkları dönemler arasında zirveyi zorluyor. Son zamanlarda anneler arasında yaygın olarak kullanılan, beslenmenin yanı sıra bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayan BLW (Baby Led Weaning) yöntemi, en genel ifade ile bebeğin kendi kendine beslenmesi olarak tanımlanıyor. Başrolde bebeğin kendisinin yer aldığı BLW yönetiminden, el-göz koordinasyonu ve motor becerileri başta olmak üzere birçok fiziksel gelişim alanı olumlu etkileniyor. Kendi kendini besleyen bebeğin yeterlilik, sorumluluk ve özgüven gibi duyguları da gelişiyor.

BLW’de Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bebek dik şekilde oturtulmalı ve yiyecekler yetişebileceği uzaklığa konmalıdır.
  • Bebek beslenme esnasında ellerini de kullanabileceği için el hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Sunulan yiyecekler parmak boyutunda kesilmeli, çok yumuşak ya da sert olmamalıdır.
  • Mevsime uygun meyve ve sebzeler tercih edilmelidir.
  • Bebeğin beslenme süresi boyunca daima yetişkin gözetiminde tutulması gerekir.

OiOi Ürünleri BLW’yi Destekliyor!

Gıda sınıfı silikon bebek ürünlerinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden OiOi markasının koleksiyonunda, BLW yönetimi destekleyen pek çok ürün bulunuyor. OiOi Mama Önlüğü’nün ön cebine düşen lokmaları toplamak bebeğin ince motor becerilerini geliştiriyor. Vakum tabanlı OiOi Porsiyon, Puzzle ve Kapaklı Kase mama sandalyesine ve masaya sabitleniyor ve bebeklerin aile sofrasına katılımını destekliyor. OiOi Nam Nam ve Bambu Saplı Kaşık’lar minik eller tarafından kolayca kavranabiliyor ve yumuşak dokusu bebeklerin hassas damaklarına zarar vermiyor. OiOi Mini Bardak ve Pipet’ler düşünce, ısırılınca kırılmıyor, bebeğe güvenli bir beslenme saati vaat ediyor.

OiOi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Seda Güneysu Çelik “Bebeklerin sağlığını ön planda tutarak annelerin hayatını kolaylaştıran inovatif ürünler tasarlıyoruz. BLW yöntemini destekleyen ürünlerimiz sayesinde, bebekler ek gıda dönemine keyifli bir başlangıç yapıyor ve beslenme ile doğru ve olumlu bir bağ kurmaları sağlanmış oluyor.” diyor.

www.oioiturkiye.com

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...