Son Haberler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Yüce: 10 ton kuru meyve ve sebzeyi vatandaşlarımızla buluşturduk

Büyükşehir Belediyesi yerel üreticiler için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya...

Gazeteci Zafer Şahin ‘Yerel Yönetimler ve Medya’ konferansı için geliyor

Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri ‘Yerel Yönetimler ve...

‘Bisiklet dostu Sakarya’yı’ en iyi resmeden ödülün sahibi olacak

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, paydaşlarıyla birlikte daha önce ulusal bayramlarda olduğu gibi “Bisiklet Dostu Sakarya’yı” en iyi resmeden 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden dereceye giren 5 kişiye bisiklet ve kask hediye edecek. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, gençlik faaliyetlerine ve gençleri düşünerek proje üretmeye devam ediyor. Sporun, sanatın ve bilimin her alanında birbirinden farklı organizasyonlar gerçekleştiren Büyükşehir, özellikle son dönemde tüm ulusal bayramlarda olduğu gibi yarışmalar organize ediyor.

Yarışma başladı

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Valiliği ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir resim yarışması başladı. Kent genelindeki tüm okulları kapsayacak şekilde organize edilen bu etkinlikte “Bisiklet Dostu Sakarya” sloganını en iyi şekilde anlatacak resmi çizen öğrenciler, ödül kazanacak.

5 öğrenciye bisiklet hediyesi

Özellikle son dönemde spor kenti olarak anılan Sakarya’nın bisiklet ile özdeşleşen yönünü kâğıda en iyi döken 5 öğrenciye bisiklet ve kask hediye edilecek. Yarışmaya sadece 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri katılabilecek. Konuyla ilgili şartnameler, müdürlükler tarafından okul yönetimlerine gönderildi.

“Tüm öğrencilere başarılar”

Spor Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda ve tüm etkinliklerde amacımız bisikleti Sakarya’nın bir sembolü haline getirmektir. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yarınlar için gerekli adımları atmak için yaptığımız projeleri bisiklet yatırımlarıyla destekliyor, bisikleti hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Gençlerimizin ufkunu ve hayal gücünü görme fırsatı bulacağımız yarışmada her birine başarılar dileriz”

Son Eklenenler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. Öğrenciler, okudukları bildiriyle savaş...