Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

‘Bisiklet dostu Sakarya’yı’ en iyi resmeden ödülün sahibi olacak

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, paydaşlarıyla birlikte daha önce ulusal bayramlarda olduğu gibi “Bisiklet Dostu Sakarya’yı” en iyi resmeden 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerinden dereceye giren 5 kişiye bisiklet ve kask hediye edecek. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, gençlik faaliyetlerine ve gençleri düşünerek proje üretmeye devam ediyor. Sporun, sanatın ve bilimin her alanında birbirinden farklı organizasyonlar gerçekleştiren Büyükşehir, özellikle son dönemde tüm ulusal bayramlarda olduğu gibi yarışmalar organize ediyor.

Yarışma başladı

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Valiliği ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir resim yarışması başladı. Kent genelindeki tüm okulları kapsayacak şekilde organize edilen bu etkinlikte “Bisiklet Dostu Sakarya” sloganını en iyi şekilde anlatacak resmi çizen öğrenciler, ödül kazanacak.

5 öğrenciye bisiklet hediyesi

Özellikle son dönemde spor kenti olarak anılan Sakarya’nın bisiklet ile özdeşleşen yönünü kâğıda en iyi döken 5 öğrenciye bisiklet ve kask hediye edilecek. Yarışmaya sadece 11 ve 12’nci sınıf öğrencileri katılabilecek. Konuyla ilgili şartnameler, müdürlükler tarafından okul yönetimlerine gönderildi.

“Tüm öğrencilere başarılar”

Spor Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz yarışmalarda ve tüm etkinliklerde amacımız bisikleti Sakarya’nın bir sembolü haline getirmektir. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yarınlar için gerekli adımları atmak için yaptığımız projeleri bisiklet yatırımlarıyla destekliyor, bisikleti hayatımızın bir parçası haline getiriyoruz. Gençlerimizin ufkunu ve hayal gücünü görme fırsatı bulacağımız yarışmada her birine başarılar dileriz”

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...