Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı (YSUY) Projesi İmzalandı

Kategoride Diğer

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugün imzaladığımız Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Projesi ile insani yardım alanında AB ile ortaklığımızı güçlendiriyoruz.” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu AB Komiseri Oliver Varhelyi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ortaklığıyla yürütülen “Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı (YSUY) Projesi”ni imzaladı. 

Bakanlıkta düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada Göktaş, 21. yüzyılın dünya nüfusunda daha önce hiç görülmeyen bir hareketliliğe sahne olduğunu belirterek, “Göç, çağımızın bir gerçeğidir. Sebepleri ve sonuçlarıyla insanlığın ortak meselesidir. Göç hareketleri, göçmenlerin yaşamıyla birlikte toplumların düzenine ilişkin bazı alışkanlıkların değişimini de beraberinde getirmektedir. Kitlesel göçler, dünya çapında pek çok siyasi, ekonomik ve toplumsal göstergeyi de etkilemektedir.” ifadelerini kullandı.

“İnsani yardım alanında AB ile ortaklığımızı güçlendiriyoruz”

Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Projesi ile insani yardım alanında AB ile ortaklığın güçlendirildiğini vurgulayan Bakan Göktaş, “Yeni süreçte, Sosyal Uyum Yardımı Projesi’ne 2020 yılında katılan (Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu) IFRC, görev ve sorumluluklarını Bakanlığımıza tevdi ediyor. Benzer şekilde, Proje’nin 2016 yılından bu yana finansörü olan Avrupa İnsani Yardım ve Sivil Koruma Genel Müdürlüğü (ECHO) de görevini Avrupa Birliği Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü’ne (DG NEAR) devrediyor. Bakanlık olarak, insani yardım alanında gösterdikleri hassasiyet ve değerli katkıları için IFRC ve ECHO’ya teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Koşulsuz bir adalet anlayışı ile göçmenler için somut düzenlemeler yapan ülkelerin bu sınavda başarılı olduklarını ifade eden Bakan Göktaş, insanî yardım projelerinin ancak insanî duygularla başarıya ulaşacağının altını çizdi. Avrupa Birliği’nin finansörü olduğu projeyi Bakanlık ve Türk Kızılay iş birliğinde yürüterek göçmenlerin ve vatandaşların refahını dengeli bir şekilde yapılandırdıklarını vurgulayan Bakan Göktaş, yeni dönemdeki ortak çalışmaların göçmenlerin yaşamlarının iyileşmesiyle birlikte tüm insanlığın mutluluğunun ve refahının artmasına vesile olması temennilerini ifade etti.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...