Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Vali Kaldırım’ın Bayram Hediyesi Kitaplar Öğrencilere Ulaştırıldı

Kategoride Diğer

“Kitap Bizden, Okumak Sizden” kampanyası kapsamında, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın sosyal medya hesaplarından Ramazan Bayramı’nın son gününü kitaplara ayıran ve kitaptan beğendiği bir bölümü #KitapSakarya uygulamasına yükleyip paylaşanlara hediye edeceğini belirttiği kitaplar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ulaştırılarak öğrencilerimize dağıtıldı.

“Son Derece Başarılı Projeler”

On binlerce öğrenci ile birlikte toplumun her kesiminden de büyük destek gören kampanya kapsamında Cemil Meriç’in, “Her kitap yarımdır. Kitabı insanlık yazar. Ne mutlu ona bir hece ekleyebilene…” alıntısıyla sosyal medyadan ilk paylaşımı kendisi yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, on binden fazla öğrencinin #KitapSakarya uygulamasına erişim sağladığını ve yapılan paylaşımların Sakarya’nın okuma alışkanlığının geldiği noktayı çok iyi gösterdiğini belirterek, Valiliğimiz himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik), #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya #YetenekSakarya gibi son derece başarılı yürütülen projeleriyle birlikte #KitapSakarya projesinde de çok büyük emeği olan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı, Ar-Ge ekibini, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte ailelerimizi de tebrik ettiğini ifade etti.

“Toplumun Her Kesiminden Büyük İlgi Var”

Vali Kaldırım’ın kendilerine başarılar temennisinde bulunup tebrik ettiği mesajının da yer aldığı kitap hediyelerini alan öğrenciler çok mutlu olduklarını belirtip sosyal medya hesaplarından Sayın Valimizi teşekkür yağmuruna tutarken, okul yöneticileri, eğitimciler ve aileler de bu anlamlı düşüncelerinden dolayı Sayın Valimize minnettar olduklarını ifade ettiler.

Geleceğe bırakacağımız en önemli mirasın; okumayı seven, çok iyi yetişmiş, sahasında dünyanın en iyisi olmuş nesiller olacağına dikkat çeken Vali Kaldırım, “İl genelinde belirli zamanlarda yapılan bu gibi okuma kampanyalarına yalnızca öğrencilerimizin değil toplumun her kesiminin büyük bir ilgi göstermesi, bizi son derece memnun ediyor. Ülkemizin kaliteli, bilgili, okuyan, irfan sahibi ve de maneviyatı yüksek bireylere ihtiyacı var. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan muhakkak okuma alışkanlığı kazanmalarını, çok çalışmalarını ve hedeflerini büyük tutmalarını istiyorum.

Dünya artık veri, bilgi, bilişim, yazılım, big data, metaverse gibi yeni nesil alanlarla anlam buluyor, bu da bizi bu alanlara doğru yatırımlar yapmaya yönlendiriyor. Bizler gençlerimizin ve çocuklarımızın yeteneklerine, çağı anlayan, yakalayan bilgilerine güveniyoruz. Ancak sosyal medyayı daha yararlı alanlarda kullanmalarını tavsiye ediyorum. Elbette sosyal medyaya önem vermeliler ve tüm gelişmeleri bilmeliler, ancak bu alanı da hem verimli hem de doğru kullanmalı ve bağımlısı olmamalılar.

“Sakarya İçin Doğru Projeler Üretiyoruz”         

Bir yerdeki eğitimin kalitesi, orada bulunan eğitimcilerin ve ilgili aktörlerin ortak hedeflere dönük birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi ve kaynaşmasından geçer, başarıyı yakalayabilmenin ve hedeflere ulaşmanın en güzel yolu da, bu gibi projelerin toplumun her kesimine hitap etmesi ve topyekün katılım gösterilmesidir. Bizler de ilgili yetkililerimizle Sakarya’mız için en doğru projeleri üretip verimli bir şekilde uygulamak için her türlü gayreti gösteriyoruz” dedi.

“Başarılar Diledi”

Okullarımızda haftanın belirli günleri okuma saatleri olduğunu belirten Vali Kaldırım, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yine belirli günlerde okullarımızda okuma kampanyası düzenleneceğini ifade ederek, böylesi anlamlı projelerde emeği geçen herkesi kutladığını, öğrencilerimize de başarılar temennisinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...