Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

SUBÜ Teknoloji Fakültesi’nden 100. yıl konferansı

Kategoride Diğer

SUBÜ Teknoloji Fakültesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin Kurucu Temelleri ve İlanı’ başlıklı konferans düzenlendi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Fakültesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Cumhuriyetin Kurucu Temelleri ve İlanı’ başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansa Karasu Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz Mutlu ve Sakarya Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAKUM) Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mehmet Alper Cantimer konuşmacı olarak katıldı. Konferansta cumhuriyet fikri, kuruluşuna giden süreç, kurucu isimlerin katkıları ve liderliğin önemi gibi konulara değinildi.  Osmanlı modernleşmesi ile tarihsel süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişimi konuşuldu. Cumhuriyet, anayasa, demokrasi gibi kavramlar ve bunların Türkiye’nin gelişimi ve günümüzdeki konumuna etkileri üzerinde duruldu. Rektörlük Konferans Salonu’ndaki etkinlikte Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Tatlı, öğretim üyeleri ve öğrenciler yer aldı.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...