Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

Savaşçı, PISA Sınavına Hazırlanan Öğrencileri Ziyaret Etti

Kategoride Diğer

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul ziyaretleri kapsamında Serdivan ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) sınavına hazırlanan öğrencilerimizle bir araya gelen Müdür Savaşçı, uluslararası alanda İlimizi temsil edecek öğrencilere başarılar diledi.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) tarafından 1997 yılında geliştirilen uygulamaya üç yılda bir on beş yaş grubundaki öğrencilerin katıldığını hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı haftanın 4 günü ders dışında PISA sınavına hazırlanan öğrencilerimize her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti. Okul müdürü Ömer Likos’un sınav süreci ve hazırlıklar hakkında bilgiler aktardığı ziyarette İl Millî Eğitim Müdürü öğrencilerimizden sınavla ilgili güzel sonuçlar beklediğini belirtti. Öğretmenlerimizle de sohbet eden Müdür Savaşçı, öğretmenlerimizin çok önemli olduğunu belirterek, çocuklarımızın hayata hazırlanmalarına özveriyle katkı sunan tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Nurgül Yüce kendisinin geliştirdiği öğrenci izleme ve takip sistemi hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimizin #NehirProjesi ile akademik ve rehberlik faaliyetleriyle çok yönlü desteklendiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, #SanatSakarya ve #SporSakarya projeleriyle de öğrencilerimize sosyal yönden destek verildiğini söyledi.

Farklı yöntem ve teknikleri uygulayarak derslerinde öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Müdürlüğümüz ve İlimizdeki üniversitelerle yapılan iş birliği protokolü kapsamında öğretmenlerimizin gelişimlerini destekleyecekleri yüksek lisans programlarından %30 indirimle yararlanabileceklerini belirtti.  

Okul ziyaretine; PISA İl Koordinatörü Kamil Soyarslan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Salih Güvendi ve Naci Doyuk, Serdivan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dursun eşlik ettiler.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...