Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Sakarya Büyükşehir ilk kafileleri uğurladı

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin her yılın belirli döneminde yaşlılara sunduğu ücretsiz termal tatil hizmeti bu yıl da başladı. YADEM, her bir aileye 3’er gün sunulan tatil için ilk kafileleri otele ulaştırdı. Bu dönem yaklaşık 1000 vatandaş, hayatın stresinden uzaklaşarak en iyi şartlarda dinlenip aktivite yapacağı bir tatil imkânı bulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sosyalleşmesi ve toplum içinde olması adına yürüttüğü faaliyetleri aralıksız sürdürüyor. Durumu olmayan vatandaşlara maddi yardım yapan, hastaların ve yardıma muhtaçların elinden tutan Büyükşehir, özellikle yaşlılara hizmet noktasında büyük bir hassasiyet ortaya koyuyor. YADEM’in hasta bakım, hasta refakat, günlük sıcak aş ulaştırma, hasta randevusu, spor, egzersizler ve kültürel etkinlik çalışmalarının yanı sıra ücretsiz tatil hizmeti devam ediyor. Taraklı’daki bir termal otelde yaşlılar, yanlarında refakatçılarıyla birlikte ücretsiz bir şekilde tatil yapıyor.

Kafileler tatile uğurlanıyor

3 yıldır her yılın belirli dönemlerinde verilen tatil hizmetiyle yüzlerce vatandaş, hayatın stresinden uzaklaşıp burada huzur buluyor. Bu yıl 300 aile ve 1000’e yakın vatandaşın bu hizmetten yararlanıp tatil yapması planlanıyor. YADEM ekipleri, yaşlıları kent merkezinde buluşturuyor ve otele ulaştırıyor. Valizleri, çantaları görevlilerce alınan vatandaşlar otel odalarına kadar yerleştiriliyor. Her bir aileye otelde devre mülk olarak kiralanan daireler tahsis ediliyor. YADEM üyeleri burada havuz, termal, kafe-restoran ve spor alanlarından faydalanıyor. 13 Nisan’dan itibaren başlayan tatil için kafileler birer birer uğurlanıyor.

Yaşlılar çok memnun: “Allah başkanımızdan razı olsun”

Bugün itibariyle 20 kişilik yeni bir ekip otele yerleştirildi. Ramazan Ayı sebebiyle otelde konaklayan kafilelerin faaliyetleri ağırlıklı olarak iftar sonrası yapılıyor. İftar öncesi ise vatandaşların odalarında en iyi şekilde dinlenmeleri sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, tatilcilere iftar ve sahura özel yemek hizmeti de veriyor. YADEM’e üye olan yaşlılar ücretsiz tatil hizmetinden büyük memnuniyet duyuyor. Tatilini yapan Nazife Kırmızı, “Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ederiz, böyle tatillerin devamını dileriz” dedi. Fatma Şenkal ise, “Yaşanır anlatılmaz, Allah belediyemizden razı olsun. İnsanları sevindirmek ne demek? Bunu yaşayan bilir” ifadesini kullandı. Bedriye Tekdal da , “Buradaki her şey harika. Tatil hizmeti devam etsin ve biz hep gelebilelim” diye konuştu. 

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...