Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

Nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkardı

Kategoride Diğer

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Sakarya Üniversitesi helikopter pistinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yoğun katlımın olduğu kutlamalarda keyifli anlar yaşandı.

Sevinç dolu günleri umut etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Savaşan’ın tutuşturduğu Nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkardı. Etkinlikte, örs üzerinde demir dövülerek kültürel değerlere dikkat çekildi.

Oyunlarla Eğlendiler

Dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu günde; sevgi, saygı ve hoşgörünün bilinci içerisinde olan öğrenciler, nevruz ateşinde ısındıktan sonra eğlencelerine  halaylar  ve çeşitli oyunlar eşliğinde devam etti.

Nevruz etkinliğinden olan memnuniyetini dile getiren bir öğrenci, “Bu tarz etkinliklerinin daha çok yapılması üniversitemiz öğrencileri açısından etkileşimin arttırılması açısından çok verimli olduğunu düşünüyorum. Kültürel değerlerimizin unutulmaması bizi çok mutlu ediyor. Program sonunda verilen yemek ikramı için de çok teşekkür ediyorum”  ifadesini kullandı.

Etkinlik, Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın öğrencilere yemek ve tatlı ikramıyla son buldu.

Haber: Melike Sarıkaya
Fotoğraf: Duhan Soruklu

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...