Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

Nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkardı

Kategoride Diğer

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı, Sakarya Üniversitesi helikopter pistinde yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı. Yoğun katlımın olduğu kutlamalarda keyifli anlar yaşandı.

Sevinç dolu günleri umut etmek amacıyla düzenlenen etkinliğe; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Savaşan’ın tutuşturduğu Nevruz ateşinin üzerinden atlayan öğrenciler renkli görüntüler ortaya çıkardı. Etkinlikte, örs üzerinde demir dövülerek kültürel değerlere dikkat çekildi.

Oyunlarla Eğlendiler

Dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu günde; sevgi, saygı ve hoşgörünün bilinci içerisinde olan öğrenciler, nevruz ateşinde ısındıktan sonra eğlencelerine  halaylar  ve çeşitli oyunlar eşliğinde devam etti.

Nevruz etkinliğinden olan memnuniyetini dile getiren bir öğrenci, “Bu tarz etkinliklerinin daha çok yapılması üniversitemiz öğrencileri açısından etkileşimin arttırılması açısından çok verimli olduğunu düşünüyorum. Kültürel değerlerimizin unutulmaması bizi çok mutlu ediyor. Program sonunda verilen yemek ikramı için de çok teşekkür ediyorum”  ifadesini kullandı.

Etkinlik, Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın öğrencilere yemek ve tatlı ikramıyla son buldu.

Haber: Melike Sarıkaya
Fotoğraf: Duhan Soruklu

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....