Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Kategoride Diğer

Miraç Gecesi dolayısıyla mesaj yayımlayan Başkan Ekrem Yüce, “Allah, hiçbir insanın, hiçbir canlının savaşlardan, doğal afetlerden, terörden zarar görmediği bir dünyada, kardeşçe, birlik, beraberlik içerisinde yaşamayı bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Miraç Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) miraç mucizesinin gerçekleştiği, müminlere namaz hediye edildiği ve namazın farz kılındığı mübarek gecede tüm duaların kabul olmasını dileyen Başkan Yüce, Miraç gecesinin bereketinin ve güzelliğinin ömrümüze yayılmasını temenni etti.

“Miraç Kandili tüm insanlık için hayırlara ve berekete vesile olsun”

Başkan Ekrem Yüce yayımladığı kandil mesajında, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) miraç mucizesinin gerçekleştiği bu mübarek gecede müminlere namaz hediye edilerek ayrıca namazımız miraç gecesinde insanoğluna farz kılındı. Gündüzünü ve gecesini ayrı bir maneviyatla geçirdiğimiz bu gecede Bakara suresinin son iki ayeti bizlere hediye edildi ve Cenab-ı Allah tarafından Hazreti Muhammed(S.A.V.)’e insanın yaşama hakkını, şeref ve haysiyetini korumayı, toplumun huzur ve güvenini sağlamayı amaçlayan on iki emir vahyedildi. Miraç Kandili tüm insanlık için hayırlara ve berekete vesile olsun. Allah, hiçbir insanın, hiçbir canlının savaşlardan, doğal afetlerden, terörden zarar görmediği bir dünyada, kardeşçe, birlik, beraberlik içerisinde yaşamayı bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm İslam Âlemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...