Son Haberler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Yüce: 10 ton kuru meyve ve sebzeyi vatandaşlarımızla buluşturduk

Büyükşehir Belediyesi yerel üreticiler için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya...

Gazeteci Zafer Şahin ‘Yerel Yönetimler ve Medya’ konferansı için geliyor

Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri ‘Yerel Yönetimler ve...

FOLKART’ta Ödüller Sahiplerini Buldu

Kategoride Diğer

Sakarya’da kültür alanında varlığını devam ettiren Folklor Araştırma Tanıtma Derneği olan FOLKART geleneksel hale getirdiği ödül törenini muhteşem bir gece ile taçlandırdı.

FOLKART’ın yeni başkanı Erol Duman böyle etkinliklerin insanları birleştirecek bir ruha, iç huzura, kardeşliğe ve barışa katkı sağladığını belirtti.

Gecede derneğin onursal başkanı Yaşar Şahin duygusal bir konuşma yaptı. Devamında yeni yönetim kurulu tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı.

Gecenin en anlamlı bölümünde Folkart Derneği’ne yıllarca hizmet eden, emek veren üyelere hizmet plaketi verildi. Uzun yıllar festivallerde ve yarışmalarda Folkart’ın daima yanında olan Müslüm Şengül’e, Hasan Özgönül’e, Mehmet Çankaya’ya ve Sabri İlter’e hizmetlerinden dolayı FOLKART Ailesinin şükranları iletildi.

Duygusal anların da yaşandığı gecede Merhum Mehmet Çankaya’nın plaketi öğretmen olan kızı Didem Çankaya Kalkan’a takdim edildi. Böyle bir gecede babasının hatırlanmasının onurunu yaşayan Öğretmen Didem Çankaya Kalkan herkese teşekkür ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

Program nezih bir yemeğin ardından davul zurna eşliğinde misafirler, usta öğreticiler, Folkart yönetimi çeşitli yörelere ait oyunlar oynayarak eğlendiler. Başkan Erol Duman, FOLKART Ailesi ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Son Eklenenler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. Öğrenciler, okudukları bildiriyle savaş...