Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Çelik; ‘Her Genç Bir Yarındır’

Kategoride Diğer

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Eğitim / Kaynaşma kampını Kuzuluk’ta gerçekleştirdi.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Eğitim / Kaynaşma kampını Kuzuluk’ta il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Alanında uzman eğitimcilerin katıldığı kampta açılış konuşması yapan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, AGD’nin Türkiye’nin teminatı ve gençliğin yüz akı olduğunu ifade etti.

‘AGD GENÇLİĞİ İSTİKAMETE YÖNELTEN BİR GENÇLİK HAREKETİDİR’

Yaşadığımız çağda insanların dünyevileştiğine ve manen yıprandığına dikkat çeken Çelik, ‘Toplumda gençlik erezyonu yaşanıyor. Bu erezyon gençliğimizi hızla uçuruma sürüklüyor. AGD bu uçuruma hızla koşan gençliği frenleyip, onları istikamete yönelten bir gençlik hareketidir.’ dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, ‘İnsanların en hayırlısının insanlara faydalı olanlar olduğuna inanıyoruz diyerek konuşmasına şu cümlelerle devam etti; “İnsanların ırkını, mezhebini, bölgesini, yaşam tarzını ayırt etmeksizin her insana faydalı olmanın derdindeyiz.  Kimsenin günahını araştırma, hatasını araştırma, yanlışını bulma çabası içinde değiliz ve olmayacağız. İyiliklerde ve güzelliklerde herkesin payı olsun diye gayret edeceğiz. AGD mensupları olarak bizim de kardeşlerimizle olan ilişkilerimizde hatalarımız, kusurlarımız, kabahatlerimiz olabilir. Bunları telafi etmenin gayreti içerisinde olacağız.’

TATİL KAVRAMINI SÖZLÜKTEN ÇIKARTMALIYIZ

Derdi olan bir ekip olduklarının altını çizen Çelik: “Liseli kardeşlerimizin yoğunlukta olduğu bir eğitim kampını beraberce icra ediyoruz. Hamdolsun hafta sonu tatildeyiz diyerek evde yatmak yerine kardeşlerimiz kampa geldiler. Davete icabet ettiler. Bizler gecemizi gündüzümüzü bir gence daha ulaşmak için geçirmeliyiz. Anadolu Gençlik Derneği kurulduğu günden bugüne ismiyle müsemma olarak ülke gençliğinin derdiyle dertlenmiş topluluktur. Sadece ülke olarak değil insanlık olarak zorlu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde gençlere kimliğini hatırlatmak çok daha fazla önem kazanmıştır.” İfadelerini kullandı.

HER GENÇ BİR YARINDIR

Erken yaşlarda sosyal, kültür ve akademik anlamda doğru yönlendirilen çocukların bulundukları coğrafyanın mayası olacağını ifade eden Çelik: “Sakarya genelinde birçok farklı projeye imza atarak gençlerimize ulaşmaya gayret ettik. Robotik Kodlama atölyemize hamdolsun her geçen gün ilgi büyüyor. Burada gençlerimize kodlama eğitimi verirken aynı zamanda ileriye dönük olarak bir meslek kazanmalarını sağlamış oluyoruz. MG Kitap Kahvemizde gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile Sakarya’nın yarınlarına ışık tutmaya çalışıyoruz. Hem ortaokul hem de lise grubunda bulunan öğrencilere yönelik yatığımız sosyal ve kültürel etkinliklerin tamamı kendini bilen bir nesil umudu ile yapılmaktadır. Sakarya’da yaşayan genç fidanlarımızın yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamlar inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ortaokul ve lise çağındaki öğrencilerimizin eğitim hayatlarında başarılı olabilmeleri için rehber olmak en önemli hedeflerimizdendir. Çocukların okumaya olan ilgilerinin artması adına kaşif gruplarımızda birbirinden renkli etkinlikler yapıyoruz.  Sadece akademik ve sosyal eğitimler değil aynı zaman her geçen gün daha çok zorlandığımız öğrenci ile velileri arasındaki bağın kuvvetlenmesi adına da önemli çalışmalarımız olacak. Eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma fayda sağlayacak ve gelecek nesillere yön verebilecek nesiller yetiştirmek için tek eksiğimiz bizimle aynı tastan çorba içecek öğrencilerime ulaşmak. . Her genç bir yarındır anlayışıyla çıktığımız bu yolda,  her bir gencimiz bizim için çok değerlidir. Sakarya’nın her kesiminden evlatlarımızı çalışmalarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

DOĞAYLA İÇ İÇE KAMP

İki gün süren kamp programında eğitimlerin yanı sıra sosyal etkinliklerde yapıldı. Okçuluk, havalı atıcılık ve matrak gibi alanlarda yarışan gençler kıyasıya mücadelenin yanında doyasıya eğlendiler. Kampın son gününde gerçekleştirilen Şubat ayı il divanında ilçe başkanlarının raporlarını sunmalarının ardından toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile program nihayete erdi.

Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...