Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Bölgesel fuarlar kariyer yolcuğuna yeni ufuklar açıyor

Kategoride Diğer

SUBÜ, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen İstanbul HR Forum’a katıldı. Forum kapsamında bölgesel kariyer fuarlarına yönelik düzenlenen çalıştaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan SUBÜ KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici, bölgesel fuarların öğrencilerin kariyer yolculuğunda yeni ufuklar açtığını söyledi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından ‘Talent Hub of the New Century’ teması ile İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul HR Forum’da Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, Personel Daire Başkanı Selim Uzun, Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Seda Gökdemir Ekici, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayşe Güneş Uyar ve Öğr. Gör. Faruk Yahşi tarafından temsil edildi. İnsan kaynakları profesyonelleri arasında köprü oluşturmak amacıyla düzenlenen uluslararası forumda kamu kurumlarının, özel sektör kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve akademisyenlerin insan kaynakları profesyonelleri ve uluslararası çatı kuruluşların temsilcileri bir araya geldi. Forumda insanın refahın odağında olduğu vurgusu ile bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Modern İK uygulamalarımızı paylaşmaya hazırız

Forumun açılış konuşmasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, insan kaynaklarına ilişkin elde ettikleri deneyimleri özel sektörle olduğu gibi diğer ülkelerle de paylaştıklarını söyledi. Atay bu doğrultuda kısa süre önce Özbekistan’ın Semerkant şehrinde Türk Devletleri Teşkilatı ile e-insan konusunda iş birliği anlaşması imzaladıklarını hatırlattı. Ayrıca modern insan kaynakları uygulamalarını içeren bütüncül sistemleri talep eden tüm ülkelerle paylaşmaya hazır oldukları bilgisini verdi.

İKAF’ 23’te de yer alacağız

İstanbul HR Forum’da kariyer merkezlerinin yöneticilerini bir araya getiren ve 2023’de düzenlenecek bölgesel kariyer fuarlarına odaklanan bir çalıştay da düzenlendi. Çalıştayı değerlendiren SUBÜ KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Seda Gökdemir Ekici, “Geçtiğimiz Mart ayında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nda öğrencilerimizle birlikte yer almıştık. 1-2 Mart 2023 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı İç Anadolu Kariyer Fuarı’nda da yine öğrencilerimizle yer almayı planlıyoruz. Üniversitemizin de paydaşlarından olduğu bölgesel kariyer fuarlarında öğrencilerimiz iş dünyasının önde gelen isimleriyle buluşarak fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. Bu fuarlar öğrencilerimizin kariyer yolculuğunda yeni ufuklar açıyor” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...