Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Erenler Belediyesi ‘Adli Yardım Projesini’ hayata geçirdi

Kategoride Diğer

Sakarya Barosu ile Erenler Belediyesi arasında ‘Baro ve Belediye İş birliği ile Adli Yardım Projesi’ adı altında protokol imzalandı.

Protokol ile Sakarya’da yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırıldı. Bu kaynak artırımıyla daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilecek.

Projemizi tüm belediyeler ile hayata geçirmek istiyoruz

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, projelerini Erenler Belediyesi ile imzaladıkları için oldukça mutlu olduğunu ifade etti. Yıldız, “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projemizin amacı, avukatlık hizmetinden yararlanmak isteyen ama ekonomik gücü olmayan vatandaşlarımıza, başvurularını ya da davalarını açabilmeleri için ücretsiz hukuki yardım sunan adli yardım büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmektir. Bu sayede adli yardım büromuzdan daha fazla vatandaşlarımıza ücretsiz avukat ataması yapılacak. Yani daha fazla vatandaşımıza ücretsiz hukuki yardım sağlayabileceğiz. Çok mutluyuz. Duyarlılığıyla projemizi imzalayarak vatandaşlarımızın hakkını gözeten Erenler Belediye Başkanımız Fevzi Kılıç’a çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz, projemizi şehrimizdeki tüm belediyeler ile hayata geçirmek. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, “Sakarya Baromuz ile ‘Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi’ kapsamında protokol imzaladık. Vatandaşlarımızın faydasına olan projelerde Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projenin hayırlı olmasını diliyor, Sakarya Barosu Başkanımız İlknur Ebiz Yıldız’a projeden dolayı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Engelleri ortadan kaldırmayı hedefliyoruz

Baro ve Belediye İş birliği ile Adli Yardım Projesinin koordinatörlüğünü de yürüten, Sakarya Barosu CMK ve Adli Yardım Koordinatörü Av. Alim Mert ise yaptığı açıklamalarda, “Baronun sunduğu Adli Yardım hizmeti sayesinde yoksul vatandaşların, esasında anayasal hakkı da olan hak arama ve hürriyetinin fiilen kullanabilmelerinin yolu açılmıştır. ‘Baro ve Belediye İş Birliği Adli Yardım Projesi’, adli yardım bürosunun sınırlı kaynağının artırılmasını ve şehrimizde yaşayan maddi açıdan güçsüz, adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımızın adalete erişiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bir projedir. Aynı zamanda sosyal bir hukuk devleti olmanın da gereğidir. Bu bağlamda Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız’a ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’a katkıları ve ilgileri için teşekkür ediyorum” dedi.

Görüşmede, Sakarya Barosu Başkan Yardımcısı Av. Gülşah Baş Duran da yer aldı.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...