Son Haberler

Bakan Yumaklı Kuraklığa Dayanıklı Bitki Kullanımı İçin Çağrı Yaptı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yaz aylarının yaklaşmasıyla...

Yusuf Alemdar başkanlığında ilk meclis toplandı

SAKARYA- Yeni dönemin ilk meclisi olan Büyükşehir Belediyesi Nisan...

Hedefim Sensin

Hedefim Sensin, çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan’ın...

Alemdar açıkladı: Sakarya Nehri şehre nefes olacak

Kategoride Diğer

SAKARYA – Eski ve yeni Sakarya köprüleri arasında nehir kıyısını şehrin kullanımına kazandıracaklarını paylaşan Başkan Adayı Alemdar, “Sakarya Nehri kıyısında kapsamlı bir çalışmayı hayata geçiriyoruz. Gerçek ölçeklerde projemizi hazırladık. Sosyal tesisler, temalı parklar, yürüyüş yolları ve spor alanları ile Sakarya Nehri şehre nefes olacak. Hayırlı olsun” dedi.

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sakarya Nehri çevresinde yapılacak yenileme çalışmalarının detaylarını açıkladı. Eski Sakarya Köprüsü ile yeni Sakarya Köprüsü arasında nehir kıyısını vatandaşların kullanımına açacaklarını aktaran Alemdar, sosyal tesisler, temalı parklar, yürüyüş yolları ve spor alanlarıyla nehri şehirler bütünleştireceklerini söyledi. Alemdar, Sakarya Nehri’nin şehre nefes olacağını ifade ederek, hayırlı olmasını temenni etti.

Sakarya Nehri’ni şehrin kullanımına uygun bir hale getireceğiz

Açıklamalarında planlamanın tamamlandığını ifade eden Alemdar, “Bildiğimiz üzere Sakarya Nehri, ülkemizde yer alan en uzun üçüncü nehir olarak konumlanmaktadır. Bununla birlikte nehrimizin şehir merkezine ve birçok ilçemize yakın oluşu bizler açısından çok kıymetli bir potansiyel durumundadır. Eğer bu potansiyel doğru bir şekilde kullanılırsa, Sakarya Nehri sadece Sakarya için değil aynı zamanda bölge için yeni bir cazibe merkezi olabilecek konumdadır. Bizler yeni dönemde tüm bunların bilinciyle Sakarya Nehri için çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah yeni dönemde Sakarya Nehri’nin şehrin kullanımına doğru bir şekilde açılması için gerekli çevre düzenlemelerini yapacağız” diye konuştu.

Nehrin çevresinin çehresi değişecek

Konuşmasının devamında gerçekleştirilecek çalışmalara vurgu yapan Alemdar, eski ve yeni Sakarya köprüleri arasında projeyi hayata geçireceklerini dile getirerek, “Nehrin kenarında kapsamlı bir çevre düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Gerçek ölçeklerde projemizi hazırladık. Kamuoyuna da açıklamıştık. Nehrin çevresine sosyal tesisler, temalı parklar, yürüyüş yolları ve spor alanları kazandıracağız. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın istifade edeceği, yeni bir yaşam alanı olacak. Hayırlı olsun” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Bakan Yumaklı Kuraklığa Dayanıklı Bitki Kullanımı İçin Çağrı Yaptı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yaz aylarının yaklaşmasıyla artan peyzaj düzenlemelerinde suyun akılcı kullanımına özen gösterilmesi gerektiğini belirterek,...