Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

6 gündem maddesi karara bağlandı

Kategoride Diğer

Mayıs ayı olağan Meclis Toplantısını Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun şehir dışında olması nedeniyle Başkan Vekili Hüdaverdi Bahadır yönetti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı Salonunda gerçekleşen mecliste 6 gündem maddesi oy birliği ile karara bağlandı.

GEÇMİŞ BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun şehir dışında olması nedeniyle meclisi, Başkanvekili Hüdaverdi Bahadır yönetti. Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda gerçekleşen mecliste konuşan Hüdaverdi Bahadır, “11 ayın Sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerifi uğurlamanın hüznünü yaşarken, coşku içinde bayramı yaşadık.  Rabbim nice Ramazanlara, nice bayramlara kavuşmamızı nasip etsin. Birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Geçmiş bayramımız bir kez daha mübarek olsun.

ŞEHİTLERİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN

Vatan topraklarında ve sınır ötesinde, Aziz Milletimizin huzuru ve güvenliği adına emniyet güçlerimiz, askerimiz kahramanca mücadele ediyor. Şehitlerimiz var. Yüreğimiz yanıyor. Rabbim her birinden ayrı ayrı razı olsun. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Kederli ailelerinin ve ülkemizin başı sağolsun. Rabbim tüm askerlerimizi, polisimizi korusun kollasın, haine fırsat vermesin” dedi.

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ

Ramazan Bayramına denk gelen önemli ve tarihi bir günü geride bıraktıklarını İfade eden Bahadır, sözlerine şöyle devam etti; “ Türk Milliyetçilerinin çileyle bezenmiş ağır şartlar içinde zorlu imtihan etabı olan 3 Mayıs 1944, şanlı tarihimizde yüksek bir mücadelenin simgesidir. Türk milletine gönül vererek ufkumuzu aydınlatan Türklüğün kıvancı bütün milliyetçi kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, hürmetle anıyorum. Türkçülük günümüz kutlu olsun.

SAKARYASPOR VE SAPANCASPOR

Unutmadan Sakarya’mız çifte bayram yaptı. Sakaryaspor şampiyon oldu ve TFF 1.Lige yükseldi. Şanlı Sakarya’mız bu başarıyla hepimizi gururlandırdı, hepimiz çok sevindik. Yine TFF Süper Lig Şampiyonu olan Trabzonspor’u ve tüm Trabzonspor camiasını tebrik ediyorum. Ayrıca Şehrimizin güzide takımlarından Sapancaspor’da BAL’a yükselme başarısı gösterirken, maalesef Hendekspor’umuz küme düştü. Edindiğimiz tecrübeyle artık önümüzde bakmak zorundayız. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Bu sevinçlerimizi hep buruk yaşıyoruz Hendekspor hepimizin. Hendekspor’un daima yanındayız. Bu şehrin koca çınarı ve markasıdır” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ

Konuşmaların ardından 6 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin 1. Maddesi olan, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 9, 10 ve 11. maddesi gereğince Belediyemiz bünyesinde yer alan Spor İşleri Müdürlüğü’nün, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü olarak değişimine istinaden dolu kadro değişimi yapılmasının görüşülmesi maddesi oy birliğiyle kabul edilirken, gündemin 2.3.4’üncü maddeleri olan Belediyemiz 2021 mali yılı bütçesi kesin hesabı Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşülmesi, Yağbasan Mahallesine ait Kırsal Yerleşim Sınırının belirlenmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunun görüşülmesi, Gündoğan Mahallesine ait Kırsal Yerleşim Sınırının belirlenmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporunun görüşülmesi maddeleri MHP Grup Başkanvekili olan Yaşar Aygüneş’ tarafından tek seferde okunarak oylanması teklif edilerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 5. Maddesi olan Hendek Açık Kadın İnfaz Kurumu yanında bulunan çocuk parkına ve Akpınar Mahallesi 4065 Sokağa ‘’Şehit Piyade Komando Çavuş Mehmet BAYKARA’’ adının verilmesi konusunun görüşülmesi maddesi oy birliği ile İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edilirken, Gündemin 6. Maddesi olan İlçemiz Çamlıca Yeşiller Mahallesinde tapunun 142 ada 1 numaralı parseli ve 144 ada 3 ve 4 numaralı parsellerinde tescil işleminin yapılabilmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesinin görüşülmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...