Son Haberler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın...

Bayramda 100 bin Sakaryalı ücretsiz ulaşım hizmetinden yararlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca şehirde...

Tever’den 21 Haziran Mesajı

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Adapazarı’nın düşman...

Yücen Arzen söyledi, Başkan Yüce eşlik etti

Kategoride Diğer

Millet Bahçesi Açık Hava Etkinlikleri Şair Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 40. Yıldönümünde Yücel Arzen Orkestrası’nın anma konseriyle devam etti.  Sanatseverlerin tıklım-tıklım doldurduğu açık hava sahnesine çıkan Başkan Ekrem Yüce de Sakarya Şiiri’ni okudu ve Sakarya Türküsü’ne eşlik etti.  Yüce, “Üstat Necip Fazıl’ın kalemimdeki sözler gönüllerimizde ve tarihte derin izler bıraktı. Rabbim bu ülkeye O’nun gibi vatan ve İslam sevdalısı sanatçılar nasip etsin” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Şair Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 40. Yıldönümünü anlamalı bir etkinlikle andı. Millet Bahçesi’nde düzenlenen açık hava etkinliğinde AK Parti İstanbul Milletvekili ünlü piyanist Yücel Arzen ve orkestrası sahne aldı. Türk sanat camiasının duayen isimlerinden olan Yücel Arzen, konser boyunca birbirinden güzel ve anlamlı eserlerle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Yüce’den Sakarya Türküsü performansı

Konser esnasında sahneye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, orkestra eşliğinde Nacip Fazıl’ın Sakarya Şiiri’ni okudu. Performansıyla vatandaşlar tarafından ayakta alkışlanan Başkan Yüce, daha sonra Arzen ile birlikte Sakarya Türküsü’ne eşlik etti. Arzen, bu eserleri Sakaryalılarla birlikte yaşamanın büyük bir mutluluk olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

“Vatan aşığı bir sanatçıydı”

Başkan Yüce, “Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 40. yıldönümünde anmak için bugün bir araya geldik. Onun kalemindeki sözler, gönüllerimizde derin izler bıraktı. O izler yıllar geçse de üstünden silinmedi. Üstad Necip Fazıl’ın kalemimdeki sözler gönüllerimizde ve tarihte derin izler bıraktı. Rabbim bu ülkeye O’nun gibi vatan ve İslam sevdalısı sanatçılar nasip etsin. Milletvekilimiz Yücel Arzen’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Onun eşsiz performansıyla bu anlamlı etkinliği daha da özel kıldı” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: 21 Haziran bize birlik ve beraberliği hatırlatan gündür

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar 21 Haziran Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı sebebiyle yayımladığı mesajda, “Ecdadın kanıyla,...