Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Yüce: Dünyanın farklı kültürleri Sakarya’ya zenginlik katıyor

Kategoride Diğer

Başkan Ekrem Yüce, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği üyeleriyle bir araya geldi. ‘Sakarya sizin eviniz, dünyayı misafir ederiz’ ifadeleriyle öğrencilere Sakarya’nın ikinci evleri olduğunu belirten Yüce, “Sakarya, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin yaşandığı, çok kültürlü yapısıyla şehirlerin şehridir. Bu şehirde var olan dayanışma ve paylaşma ahlakı, bir arada olma kararlılığı pek çok şehre örnektir. İlim öğrenmek, bilimsel çalışmalarda bulunmak, çok daha iyi eğitim almak için kilometrelerce uzaklardan gelen siz değerli öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği üyesi öğrencilerle buluştu. Sakarya’da eğitim almak için dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerin yer aldığı programa ayrıca AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, Yedirenk Ulusal Öğrenci Derneği Sakarya Şube Başkanı Bünyamin Göl, Kızılay Sakarya Şube Başkanı Cevdet Koç, STK temsilcileri de katıldı.

2012 yılından beri rehberlik yapıyoruz

Uluslararası öğrencilere 2012 yılından bu yana rehberlik yapan, her türlü problemlerinde yanlarında olan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını ifade eden Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Sakarya Şube Başkanı Bünyemin Göl, “Türkiye’de 360 bin uluslararası öğrenci var, bunun 9 bini Sakarya’da eğitim görüyor. Biz Yedirenk Derneği olarak din, dil, ırk gözetmeksizin öğrencilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Bu görev bize ecdadımızın mirası” dedi. Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Kadın Kolları Başkanı Yasemin Karataş ise eğitim için Türkiye’ye gelen öğrencilerin, misafir değil ev sahibi gibi hissetmeleri için çalıştıklarını söyledi.

Sakarya ikinci eviniz

Dünyanın bütün renklerini, farklı zenginliklerini bir araya getiren buluşma için teşekkürlerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, ‘Sakarya sizin eviniz, dünyayı misafir ederiz’ ifadeleriyle öğrencilere Sakarya’nın ikinci evleri olduğunu belirtti. Yüce, “Sakarya, kardeşlik ve hoşgörü ikliminin yaşandığı, çok kültürlü yapısıyla şehirlerin şehridir. Bu şehirde var olan dayanışma ve paylaşma ahlakı, bir arada olma kararlılığı pek çok şehre örnektir. Bende bu şehrin hizmetkârı olarak, siz değerli misafirlerimizin hizmetindeyim” dedi.

Başarı temennisi

SAÜ ve SUBÜ’de eğitim için dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilere başarılar dileyen Başkan Ekrem Yüce, “İlim öğrenmek, bilimsel çalışmalarda bulunmak, çok daha iyi eğitim almak için kilometrelerce uzaklardan geldiniz. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Araştırmayı, okumayı, sorgulamayı ve kendinizi geliştirmeyi hiçbir zaman bırakmayın. Çalışmak, süreklilik ve disiplin ister. Sizler belli bir çalışmayla bugün buralardasınız. Başarılarınızı artırarak devam ettireceğinize yürekten inanıyor, hep birinize muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...