Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan Sürpriz Ziyaret

Kategoride Diğer
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal’dan Sürpriz Ziyaret

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Sakarya Üniversitesi öğrencilerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğunu (SAITEM) ziyaret eden Prof. Dr. Mandal’a Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve Kültür Şube Müdürü Abdurrahman Şafak eşlik etti.

SAITEM projelerini yerinde inceleme fırsatı bulan Prof. Dr.  Mandal, ekibin yeni çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden etkilendiğini ifade eden Prof. Dr. Mandal, “Gençlerimizi bu tür projeler içinde görmek gurur verici. Yapılan projeler gelecekteki Türkiyemiz için çok değerli” dedi.

TEKNOFEST kapsamında düzenlenen EC Elektrikli Araç Ve Robotaksi Otonom Araç Yarışmalarında ikincilik elde eden ekibin yeni çalışmaları hakkında bilgi alan Prof. Dr. Mandal, SAITEM ekibine yeni projelerinde başarılar diledi.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Savaşan, Prof. Dr Mandal’a elektrikli araç maketi hediye etti.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...