Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Tever Karasu’da vatandaşlarla bir araya geldi

Kategoride Diğer

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali ve Karasu’da bir dizi ziyarette bulunarak, esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

İlçe ziyaretlerini Kocaali ve Karasu ile sürdüren AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali Açmabaşı, Şerbetpınar, Kirazlı Mahallerine ve Karasu Darıçayırı, Kurudere Mahallelerine çeşitli ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Sakarya Teşkilatı saha çalışmalarını dört koldan sürdürmeye devam ediyor. Ramazan ayı nedeniyle düzenledikleri ilçe programlarında her gün bir ilçeyi ziyaret eden İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali’ye giderek ilçe merkezinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Açmabaşı’nda her yıl mahalle sakinleri tarafından verilen 145 yıllık geleneksel iftar programına katılan Tever, Kirazlı Mahallesinde mahalle sakinleriyle çay sohbetinde buluştu.

Ziyaretlerine Karasu ile devam eden Tever, Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve Belediye Başkanı İshak Sarı ile birlikte Darıçayırı Mahallesini ziyaret ederek, şehit ailelerine konuk oldu. Paralı köyünde 2013 yılında kurulan Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret eden Tever, yetkililerden bilgiler alarak “Fındık üreticilerimizin tamamen kendi olanaklarıyla dalından ambalajına kadar kendilerinin tasarladıkları ‘Fundux’ markasının başarılarına şahit olduk. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Karasu ziyaretini Kurudere Mahallesi ile sürdüren İl Başkanı Yunus Tever, İftar programında Kurudere’de Mahalle Muhtarı Hasan Emanet’in misafiri oldu ve mahallede çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Fındık üreticisinin her zaman yanında olduklarını ifade ederek Kocaali ve Karasu ziyaretlerini değerlendiren İl Başkanı Yunus Tever, “Ramazan ayının manevi ruhunu yaşamak, hemşehrilerimiz ile buluşmak için ziyaretlerimizi dört koldan sürdürmeye devam ediyoruz. Karasu ve Kocaali İlçelerimizde çeşitli ziyaretlerde bulunarak esnaflarımızla, üreticilerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bu bölgemiz tarımsal manada özellikle de fındık üretiminde ülkemiz ve şehrimiz için önemli bir yere sahip. Burada üreticilerimizin fındık konusundaki beklentilerini ve temennilerini dinledik. Hamdolsun ki belirlenen başarılı politikalarla fındık üreticimizin her zaman yanında olduğumuzu gösterdik. İçerisinden geçtiğimiz salgın ortamının ve ekonomik gelişmelerin ışığında, tarım üreticimizin gübre, yem, mazot, tohum noktasında yaşadıkları var. Biz bunları biliyor ve yakından takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla, liderliğiyle aşacak ve buralardan da güçlenerek çıkacağız inşallah. Tüm dünyanın içinden geçtiği bu buhrandan en az etkilenerek ve desteklerimizi de artırarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Tarım ve Orman Bakanlığı’mız tarafından Sakaryalı çiftçimize yönelik 130 milyon liralık destek geçtiğimiz günlerde hesaplarına yattı. Gübre ve tohum desteklerine ilişkin karardaki değişiklikle 2022 yılında 25,8 milyar lira olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesi 3,2 milyar lira ek bütçeyle 29 milyar liraya yükseltildi. Sertifikalı tohum desteklerinde pek çok üründe yüzde 50 artış sağlandı. Sadece alan bazlı fındık desteği olarak Sakarya’mızda 37.597 üreticimize toplamda 85 milyon liralık hibe destek verildi. Kuru laf ile değil, desteklerimizle ve icraatlerimizle her zaman üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hizmet etmek, vizyon ve kararlılık işi. Bu da bizim liderimizde var. AK Parti’nin hizmet anlayışında var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemize ve milletimize en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün bizleri Karasu’da ve Kocaali’de bağrına basan, samimi bir şekilde ağırlayan tüm hemşehrilerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun” dedi.

Tever, teravih namazı sonrası vatandaşlar ile çay sohbetinde buluşarak Kocaali ve Karasu programlarını sonlandırdı.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...