Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Tarihi Birikimle İnsan Merkezli Dönüşüm

Kategoride Diğer

Adapazarı Belediyesi mart meclisinde meydan projesi ile ilgili ilk kez detaylı konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “‘Adapazarı’nda Hayat Var’ sloganı ile ilk duyurusunu yaptığımız, 6 ayrı projeyi içerisinde barındıran, 2 yılı aşkın süredir geceli gündüzlü çalıştığımız, şehrin kalbindeki mega projemizin ayrıntılarını paylaşmaya çok az kaldı. Hak sahipleri ile çok güzel bir mutabakat zemininde ilerlediğimizin müjdesini heyecanla veriyorum. Adapazarı’mızda hayatın akışına hep birlikte tarihi bir mühür vuracağız inşaallah.” dedi.

Işıksu İlk Kez Detay Paylaştı

Adapazarı Belediyesi mart meclisinde müjdeleri arka arkaya sıralayan Başkan Işıksu, şehrin kalbinde beklenen proje ile ilgili kamuoyuna ilk kez detaylar verdi. Adapazarı Belediyesi olarak çok kıymetli ve ihtiyaca cevap veren çalışmaları hayata geçirdiklerini vurgulayan Işıksu, “Ancak hepsi bir yana bu projemiz bir yana dediğimiz, 2 yılı aşkın süredir, geceli gündüzlü çalıştığımız bir mega projemiz var. 6 ayrı projeden oluşuyor. Bu 6 projeyi ayrı proje olarak nitelendirsek aslında onlar da kendi içlerinde şehrin merkezinde dev projeler olarak nitelendirilebilir. Çok ama çok heyecanlıyız. Kılı kırk yarıyoruz.” diye konuştu.

Adapazarı Yolculuğu ile İlgili Önemli Açıklamalar

Başkan Mutlu Işıksu yaptığı konuşmada, meydan projesi ile ilgili düşüncelerini ve hedeflerini ilk kez şu satırlarla paylaştı;

“Adapazarı Belediyesi başkanlığı için yol arkadaşlarımla sahaya çıktığımda hep şunu ifade ettim. Adapazarı’na biz insan odaklı bakacağız. Biz, Adapazarı’nı çok seviyoruz ve hep birlikte daha çok seveceğiz. Aslonanın insan odaklı bakmak olduğunu, tebessüm ve muhabbet olduğunu, -mış gibi yapmak için değil, hakikatli bir şekilde medeniyetimizden ilhamla gönüllere dokunan ve gerçekten ihtiyaca cevap veren projeleri hayata geçirmek olduğunu ifade ettik. İnsan hayatının tüm aşamalarını kuşatan bir anlayışla Adapazarı’mızı yeniden ama yeniden bambaşka bir tasavvurla hayal etmeye çalıştık.”

Kalbi Adapazarı için Çarpan Herkesle Başaracağız

“Adapazarı’nın, Adapazarlı olmanın sağladığı ruha ve imkana ulaşabilmek, o ruhu anlamak, o zor günlerden başarı ile çıkan hikayeleri defalarca dinleyip, o hikayelerden ilham alabilmek ve o hikayelerin kahramanlarına vefa duruşu göstermek gerekiyordu. Bu duruşu inşaallah hep birlikte sergileyecek ve bu büyük hayali hep birlikte inşaallah gerçeğe dönüştüreceğiz. Bunu Adapazarı’mızda yaşayan, kalbi Adapazarı’mız için çarpan herkesle birlikte başaracağız.”

Tarihi Birikimle İnsan Merkezli Dönüşüm

“Evet bir dönüşüme imza atmak istiyoruz. Ancak dönüşümlerin insan merkezli olan, temelinde birlikte yaşamanın bereketi yatan, insanın başka insanla ünsiyet kurabileceği ortamlarla, tarihi birikimlerden beslenerek, yarınlara sağlam adımlarla yürüyecek bir mekân tasavvuruyla hayat bulması gerektiğine inanıyoruz. Biz, kendi kimliğimizi ve kendi kültürümüzü inşa eden bir Adapazarı anlayışıyla yolculuğumuzu sürdürüyoruz.”

Adapazarı’nda Hayat Var

“Daha önce kamuoyunda heyecan uyandırdığımız ve “Adapazarı’nda Hayat Var” sloganıyla duyurduğumuz bir projemiz var. İstişare ettiğimiz tüm dinamiklerden çok güzel dönüşler aldık. Üzerine büyük emekler sarf ettiğimiz, gözbebeğimiz diyebileceğimiz bu önemli projede hamdolsun büyük bir mesafe kat ettik.”

Çok Güzel Mutabakat Zemini Var

“Hak sahiplerinin tamamına yakını ile ekibimle birlikte bizzat görüştüm ve projemizi Allah’a şükürler olsun beğenmeyen çıkmadı. Gelinen noktada çok güzel bir mutabakat zemininde ilerlediğimizin müjdesini de tüm kamuoyu ile heyecanla paylaşmak istiyorum.”

Tüm Güzellikler Dalga Dalga Yayılacak

“Biz, bu projeyi Adapazarı tarihi için bir dönüm noktası, hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü bir mekân olarak görüyoruz. Biz, bu projeyi değişim, dönüşüm ve gelişim ekseninde değerlendiriyor; Adapazarı’mızın mazisinden atisine doğru uzanan yolculuğun en kıymetli kilometre taşı, istikbalimizin en önemli adımı olarak görüyoruz. Allah’ın izniyle bu proje hayat bulduğunda, Adapazarı’mızın sosyal, kültürel, mimari ve ticari kimliği için hep birlikte çok büyük bir kazanım elde etmiş olacağız. Bu projeden sonra tüm güzellikler, inşaallah şehrin her noktasına dalga dalga yayılacak.”

Ayrıntılara Çok Az Kaldı

“Çok az kaldı. Önümüzdeki günlerde, tüm kamuoyuna projemizin ayrıntılarını paylaşacağız. Adapazarı’mızda hayatın akışına hep birlikte tarihi bir mühür vuracağız inşaallah.”

 

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...