Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

SUBÜ’deki sempozyumda tarih eğitimi konuşuldu

Kategoride Diğer

SUBÜ Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 9. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumda 99 bildiri sunuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAKUM) tarafından 9. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu düzenlendi. Turkish History Education Journal (TUHED), Sakarya Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, Tarih Eğitimcileri Birliği Derneği, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği, SakaryaGİAD, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) ve tarihyazimi.org portalının destek verdiği 3 gün süren sempozyumda 144 katılımcı tarafından 99 bildiri sunuldu.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle seminer döneminde bulunan yaklaşık 100 Tarih ve Sosyal Bilgiler öğretmeni sempozyuma katıldı. 6 atölye çalışması ve 3 panelin düzenlendiği ve ikisi yurt dışından olmak üzere 5 çağrılı konuşmacının bulunduğu sempozyum kapsamında yabancı katılımcılar tarafından tarih eğitiminin nitel ve nicel yönlerini ortaya koyan örnekler verilirken sosyal gezi kapsamında Pamukova, Alifuatpaşa, Geyve ve Taraklı ziyaret edildi. Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ve SakaryaGİAD iş birliğiyle ise Sakarya Tarihi konulu 50 fotoğraftan oluşan sergi düzenlendi.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...