Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

SUBÜ’deki sempozyumda tarih eğitimi konuşuldu

Kategoride Diğer

SUBÜ Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 9. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu düzenlendi. Sempozyumda 99 bildiri sunuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAKUM) tarafından 9. Uluslararası Tarih Eğitimi Sempozyumu düzenlendi. Turkish History Education Journal (TUHED), Sakarya Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, Tarih Eğitimcileri Birliği Derneği, Sakarya Güzel Sanatlar Derneği, SakaryaGİAD, Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) ve tarihyazimi.org portalının destek verdiği 3 gün süren sempozyumda 144 katılımcı tarafından 99 bildiri sunuldu.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle seminer döneminde bulunan yaklaşık 100 Tarih ve Sosyal Bilgiler öğretmeni sempozyuma katıldı. 6 atölye çalışması ve 3 panelin düzenlendiği ve ikisi yurt dışından olmak üzere 5 çağrılı konuşmacının bulunduğu sempozyum kapsamında yabancı katılımcılar tarafından tarih eğitiminin nitel ve nicel yönlerini ortaya koyan örnekler verilirken sosyal gezi kapsamında Pamukova, Alifuatpaşa, Geyve ve Taraklı ziyaret edildi. Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ve SakaryaGİAD iş birliğiyle ise Sakarya Tarihi konulu 50 fotoğraftan oluşan sergi düzenlendi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...