Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Sualtı Teknolojileri Programı için geri sayım

Kategoride Diğer

SUBÜ Denizcilik MYO Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, Türk Balıkadamlar Spor Kulübü ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette MYO bünyesinde kurulması planlanan Sualtı Teknolojisi Programı ve +1 Eğitim Modeli kapsamında yapılacak iş birlikleri konuşuldu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, beraberinde Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı Öğretim Üyesi Kaptan Dr. Ramazan Açıkgöz ile Türk Balıkadamlar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gündoğdu Saruhanoğlu, Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) Genel Sekreteri İrfan Bilgin ve TÜRKLİM Eğitim ve Araştırma Koordinatörü Prof. Dr. Soner Esmer’i ziyaret etti.

Modeli başarıyla uyguluyoruz

Türk Balıkadamlar Spor Kulübü ziyaretinde yapılan görüşmede; bilimsel araştırmalarda, deniz arama-kurtarma çalışmalarında, su altı sanayi sektöründe ve dalış turizminde çalışabilecek uzmanlaşmış teknik dalgıç yetiştirmenin önemi üzerinde duruldu. Bu doğrultuda Sualtı Teknoloji Programı’nın SUBÜ Denizcilik MYO’da açılması ve aktif eğitime başlayabilmesi için yapılması gerekenler istişare edildi. TÜRKLİM ziyaretinde ise +1 Uygulamalı Eğitim Modelinin temel amacının öğrencilerin istihdama yönelik yetişmelerini sağlamak ve istihdam edilebilme olanaklarını artırmak olduğuna vurgu yapıldı. Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Nuri Akkaş, “+1 Modelinin öncüsü olan ve en iyi uygulayan üniversiteyiz. Denizcilik sektörü için de bu modelimizin ne kadar verimli bir şekilde uygulanabileceğini gösteriyoruz. TÜRKLİM ile birlikte günün teknolojisi ve bilgilerine sahip öğrenciler yetiştirmek konusunda fikir birliği sağladığımız için mutluyuz” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...