Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Sonbahar Doğa Yürüyüşleri başlıyor

Kategoride Diğer

Doğaseverlerin merakla beklediği sonbahar doğa yürüyüşlerinin takvimi açıklandı. 7 farklı parkurla şehrin doğal güzelliklerine yolculuk yapılacağı doğa yürüyüşlerinde ilk buluşma 17 Eylül Pazar günü gerçekleşecek. Her parkurun kayıtlarının ilgili haftanın içerisinde kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak.

Doğaseverlerin ilgiyle takip ettiği Sonbahar Doğa Yürüyüşleri başlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sonbahar Doğa Yürüyüşlerinin ilk parkuru 17 Eylül’de İnönü Ercova parkuru ile gerçekleştirilecek. 7 farklı parkurda düzenlenecek doğa yürüyüşlerinde sonbahar dönemi 5 Kasım Pazar günü Karagöl Çardacık Acelle Parkuru ile sona erecek.

İlk parkur 17 Eylül’de

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşleri sonbahar dönemi başlıyor. Yapılan açıklamada, “Doğaseverlerin merakla beklediği sonbahar doğa yürüyüşleri takvimimiz belli oldu. Doğa yürüyüşlerimizde sonbahar takvimimiz 17 Eylül Pazar günü İnönü Ercova parkuru ile başlıyor. Her parkurun kayıtlarının ilgili haftanın içerisinde yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal web sitesi www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak kayıtlar için sistem 09.00’da açılacak ve risk belgesi doldurulacak” denildi.

7 farklı parkur

Açıklamanın devamında, “Doğa yürüyüşleri için otobüslerimiz Pazar günleri saat 08.30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndan kalkacak. Doğaseverlerin giriş biletlerini yanlarında bulundurması zorunlu olacak. Parkur uzunluğu ve zorluğu açısından 18 yaş altı kişiler ve sağlık problemi olan kişiler yürüyüşlere katılamayacak. İnönü Ercova, Akçay/Nuriosmaniye, Kılıçkaya Orman Gözetleme, Çine Taşı Orman Gözetleme, Keremali Çamlıca Gölü, Turnalık/Çiğdem/Beşoluk Yaylaları ve Karagöl/Çardacık/Acelle parkurlarının olduğu 7 farklı parkurla şehrin doğal güzelliklerini yolculuk yapacağımız doğa yürüyüşlerimize tüm doğaseverleri bekliyoruz” denildi.

İşte Sonbahar Doğa Yürüyüşlerinin takvimi;

17 Eylül Pazar- İnönü Ercova Parkuru (16-18 Km)

24 Eylül Pazar- Akçay/Nuriosmaniye Parkuru (14-16 Km)

1 Ekim Pazar- Kılıçkaya Orman Gözetleme K. Parkuru (12-14 Km)

8 Ekim Pazar- Çine Taşı Orman Gözetleme Parkuru (14-16 Km)

15 Ekim Pazar- Keremali Çamlıca Gölü Parkuru (16-18 Km)

22 Ekim Pazar- Turnalık Y.- Çiğdem Y. -Beşoluk Y. Parkuru (16-18 Km)

5 Kasım Pazar- Karagöl Çardacık Acelle Parkuru (12-14 Km)

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...