Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

SESOB Başkanı Alişan 2022’yi Değerlendirerek Yeni Yıl Beklentilerini Açıkladı

Kategoride Diğer

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, 2023’ün esnaf ve sanatkar için bereketli ve kazançlı bir yıl olması temennisinde bulundu.

BEREKETLİ VE KAZANÇLI YIL TEMENNİSİ

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Alişan, 2022 yılını değerlendirerek 2023 beklentilerini dile getirdi. Yazılı bir açıklama yapan Başkan Alişan, 2022 yılının esnaf ve sanatkârlar için zor geçtiğini ifade ederken, “2022 yılında esnaf ve sanatkarlar olarak pandeminin ardından dünya genelinde yaşanan ekonomik daralmanın ve zorlanmanın etkilerini yakinen yaşadık. Bu zorluklara hep birlikte göğüs gererek ülkemiz için çalışmaya devam ettik. Bizler 2023’ün bu konuda daha bereketli ve kazançlı bir yıl olmasını temenni ediyoruz” dedi.

SESOB OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ

2022’de birliğe bağlı 61 meslek odasının ve SESOB’un olağan kongrelerini yaparak yönetimlerini seçtiklerini hatırlatan Alişan, “2022’nin ilk günleri bizim için kongrelerimiz ile başladı. 2022’de 61 meslek odamız büyük bir huzur ortamında seçimlerini yaptı. Nihayetinde de birliğimizin kongresi gerçekleşti. Bu seçimlerde güven tazeleyen ve yeni göreve gelen tüm başkan ve yönetimlerine yeniden başarılar diliyorum. Şahsıma ve yönetim kuruluma da teveccüh gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. SESOB olarak büyük bir aileyiz” diye konuştu.

YAPILANDIRMA BEKLİYORUZ

2023 yılında beklentilerinin fazla olduğunu dile getiren Alişan sözlerini şöyle sürdürdü: “Esnaf ve sanatkarlar olarak önce vergi ve SGK yapılandırması konusunda karar vericilerden müjde beklemekteyiz. Pandemi ve ekonomik koşullardan dolayı vergi ile SGK ödemelerini yapmakta zorlanan esnaf ve sanatkarımız için yapılandırma bekliyoruz. Bu yapılandırmanın bu sefer uzun vadeli olması ve faiz indirimlerinin daha yüksek olması en büyük temennimiz. Ayrıca esnaf ve sanatkarlara dönük desteklerin de artmasını bekliyoruz. Bizler ekonominin en temel taşı olarak hayatta kalmak ve ekonomiye güç vermek istiyoruz. Bunu da daha güçlü bir şekilde ancak karar vericilerin destekleri ile yapabiliriz. Uzun zamandır beklentilerimizden olan sicil affının da 2023’te hayata geçmesini istiyoruz. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar emeklilik için 9.000 gün prim ödemek zorundayken yanlarında çalışanlar 7.200 gün prim ödemektedir. Bu adaletsizliği ortadan kaldıracak gerekli yasal düzenlemelerin yapılması ile prim gün sayısında eşitlik sağlanması, hem işveren konumundaki Esnaf ve Sanatkarlar ile yanlarında çalışan personel arasında prim gün sayısında eşitliği sağlayacak hemde emeklilik gelirin de eşitlik sağlayacaktır. Bu kapsamda çıkarılacak yapılandırma kanununa bu konunun da dahil edilmesi 2023 yılı için en büyük beklentilerimiz arasındadır.”

ÜYELERİMİZİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Alişan son olarak ise şunları kaydetti: “Sakarya’da yerel yönetimler ve resmi kurumlarla yaptıkları ortak çalışmaların 2023 yılında da devam edeceğini ifade eden Alişan, “Sakarya Valiliğimiz, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimiz ile ortak yürüttüğümüz çalışmalarımıza 2023’te de devam edeceğiz. Sakarya’mız için el birliği ile çalışmaktan memnunuz. Siyasilerimizle çeşitli vesilelerle yaptığımız görüşmeler ve pandemi boyunca gerçekleştirdiğimiz olağanüstü başkanlar kurullarında kendilerini misafir etmemizin ardından kendilerine aktardığımız tüm istek ve sorunların da takipçisiyiz.  Birliğimize bağlı odalara üye olan 30 bine yakın esnaf ve sanatkarımızın sesi olarak var gücümüzle çalışmaya devam edecek, onların sesi olmayı sürdüreceğiz.”

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...