Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

Serdivan’da Gece İlaçlamaları Sürüyor

Kategoride Diğer

Serdivan Belediyesi, ergin (uçkun) vektörle mücadele yöntemlerinden biri olan ULV (gece ilaçlaması) çalışmalarına devam ediyor

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; sivrisinek, karasinek, yakarca (tatarcık), kene ve benzeri zararlı haşere popülasyonlarının insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi. 24 mahallede 12 personel, 7 araçla yürütülen çalışmalara ek olarak uçkun vektörle mücadele yöntemlerinden biri olan gece ilaçlaması çalışmasının sürdürüldüğü ifade edildi.

ULV SOĞUK SİSLEME

Karasinek popülasyonuna karşı günün erken saatlerinde, sivrisineklere ve tatarcıklara karşı gündüz dinlenme ve barınma alanlarında sırt pülverizatörleri, sırt atomizörü ve holder cihazlarıyla insektisit ilaçlaması yapan ekiplerin, akşam saatlerinde ise günbatımından itibaren ULV soğuk sisleme cihazları ile müdahalede bulunduğu bildirildi.

PERİYODİK İLAÇLAMA

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilaçlama çalışmaları kapsamında sivrisinek larvalarına karşı zararlının biyolojik yaşam evrelerini göz önünde bulundurdukları belirtilirken, yapılan uygulamalarla zararlıların üremesinin engellenmesinin hedeflendiği dile getirildi. Bu kapsamda havuz, göl, gölet, kanalizasyon, sazlık alanlar, bataklıklar, fosseptikler, birikinti sular, bodrum suları, süs havuzları gibi üreme alanlarının da gün aşırı kontrollerden geçirildiği kaydedildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...