Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Serdivan ve Adapazarı’nın bağlantısı olan cadde yeni yüzüne kavuştu

Kategoride Diğer

Büyükşehir Belediyesi Adapazarı ve Serdivan için önemli bir bağlantı noktası olan 1250 metrelik Kirişhane Caddesi’ni 1800 ton asfalt kullanarak sil baştan yeniledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde yol yenileme ve asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Başkan Ekrem Yüce’nin ‘Asfaltın ulaşmadığı nokta kalmayacak’ sloganıyla mesai 7 gün 24 saat sürüyor.

Özellikle son dönemde kırsal bölgelerde yürütülen çalışmalar sayesinde birçok ilçenin en önemli grup yolları altyapısıyla, üst yapısıyla ve asfaltıyla baştan sona yenilenerek vatandaşların hizmetine kazandırıldı.

Adapazarı ve Serdivan için önemli

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi ekipleri, çalışmaların odağını son günlerde merkezi noktalara da çevirdi. Erenler, Adapazarı, Serdivan ilçelerinde her gün binlerce sürücünün kullandığı caddeler yeni yüzlerine kavuşuyor.

Bunlardan sonuncusu ise Adapazarı ve Serdivan ilçeleri arasında en önemli bağlantı yollarından bir tanesi olan Kirişhane Caddesi oldu. Bahçelievler, Altınova, Lojmanlar ve Mihtatpaşa hattında trafiği büyük ölçüde rahatlatan cadde yenilendi.

Ekipler, bu hafta sonu tam kadroyla 1250 metre uzunluğundaki cadde mesai harcadı.  Hafta sonu boyunca trafiğe kapatılan caddenin yenilenmesi için 1800 ton asfalt kullanıldı.

Asfalt mesaisinde ara yok

Bugün itibariyle tamamlanan asfalt çalışmaları sayesinde şehrin merkez ulaşım güzergâhları yenilenen bir caddeyle trafik açısından rahatlamış oldu. Çalışmaların şehrin ana damarı niteliğinde olan merkezi caddelerde devam edeceği belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Başkanımız Ekrem Yüce’nin ‘ulaşmadığımız nokta kalmayacak’ sloganıyla talimatını verdiği yol yenileme ve asfalt çalışmalarımızda çok önemli bir güzergâhı daha tamamladık. Nüfusun çok yoğun olduğu Serdivan Bahçelievler bölgemizin ana ulaşım hattı Kirişhane yeni yüzüyle hizmete açıldı, bölgemize hayırlı uğurlu olsun” denildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...