Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Sektör Temsilcileri Öğrencilere Tecrübelerini Aktardı

Kategoride Diğer

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübü (EMK) tarafından düzenlenen “Departmanlar Zirvesi” isimli seminerde Danone ve Sunparadise’den gelen sektör temsilcileri öğrencilere bilgi ve birikimlerini aktardı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen seminerin ilk oturumuna Danone firması Üretim ve Bakım Müdürü Abdülkadir Babalık, Tedarik ve Operasyon Başkanı Durdane Kaygınok, İnsan Kaynakları Yöneticisi Mustafa Karaçar ve Planlama Yöneticisi Yasemin Özen Şeker konuşmacı olarak katıldı.

Tedarik ve Operasyon Başkanı Durdane Kaygınok Danone firması hakkında bilgi verdi. Danone firmasının misyon ve vizyonunu anlatan Kaygınok, firmanın birçok markaya sahip olduğunu ve bu markalar aracılığıyla tanındıklarını açıkladı. Firmadaki görevi hakkında bilgi veren Kaygınok, tedarik zinciri ve iş süreçlerinden bahsetti.

Planlama Yöneticisi Yasemin Özen Şeker konuşmasına özgeçmişinden bahsederek başladı. Firmadaki işlerin işleyişi hakkında bilgi veren Şeker, yıllık, aylık ve haftalık planlar yaptıklarını aktardı. Tedarik planlama süreçlerine değinen Şeker, öğrencilerin iş hayatında önem vermesi gereken konulara vurgu yaptı.

Konuşmasına özgeçmişinden ve hobilerinden bahsederek başlayan Üretim ve Bakım Müdürü Abdülkadir Babalık, firmanın üretim ve bakım süreçlerini anlattı. Departmanında üretim, bakım, dolum ve paketleme gibi görevleri yerine getirdiklerini söyleyen Babalık, görevinin endüstri mühendisliğinin de iş alanına girdiğini belirterek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

İnsan Kaynakları Yöneticisi Mustafa Karaçar, firmanın insan kaynakları departmanı hakkında bilgi verdi. Bir kişiyi işe alırken dikkat ettikleri kriterleri aktaran Karaçar, firmanın imkan sağladığı staj programı hakkında konuştu. Kişisel marka yönetiminin önemine değinen Karaçar, öğrencilerin mezun olana kadar elde etmesi gereken yetkinliklerden bahsetti.

Seminerin ikinci oturumuna Sunparadise Genel Müdür Çağatay Bölükbaşı, Üretim Müdürü Ferdi Dinçay, Planlama ve Lojistik Müdürü Barış Tekgül, Projelendirme ve Mühendislik Müdürü Kadir Konar ve İnsan Kaynakları Müdürü Gizem Çuhadar konuşma yaptı.

Sunparadise İnsan Kaynakları Müdürü Gizem Çuhadar, firma hakkında bilgi verdi. Firmanın inovasyon çalışmalarını ve değerlerini anlatan Çuhadar, genç bireylere kurum içinde eğitim verdiklerini açıkladı. Staj programının detaylarını aktaran Çuhadar daha sonra firmanın insan kaynakları departmanı hakkında bilgi verdi.

Genel Müdür Çağatay Bölükbaşı, Sunparadise’ın üst yönetim süreçlerine değindi. Firmadaki üst yönetimin neler yaptığından bahseden Bölükbaşı, firmada misyon, vizyon ve stratejilerin belirlenmesi, risklerin değerlendirilmesi ve performans yönetim sisteminin oluşturulmasının üst yönetimin görevleri arasında yer aldığını açıkladı. Firmadaki yönetim anlayışını belirten Bölükbaşı, öğrencilere tavsiyeler verdi.

Üretim Müdürü Ferdi Dinçay, üretim departmanından bahsetti. Departmanda üretim ve bakımdan sorumlu olduğunu belirten Dinçay, departmanda imal süreci hakkında bilgi verdi. İş açısından verimliliğin odak nokta olduğunu vurgulayan Dinçay, öğrencilere sektör ile ilgili görüş ve önerilerini aktardı.

Planlama ve Lojistik Müdürü Barış Tekgül, özgeçmişine değinerek konuşmasına başladı. Departman hakkında bilgiler veren Tekgül, malzeme ve depo yönetimi hakkında konuştu. Lojistik süreçlerini aktaran Tekgül, hammaddenin üretim bandına tam zamanında ve eksiksiz ulaşmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Seminer, konuşmacıların öğrencilerin sorularını yanıtlaması ve plaket takdiminin ardından sona erdi.

Haber-Fotoğraf: Furkan Özcan-Furkan Demir

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...