Son Haberler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan...

SGC’den Osman Çelik’e ziyaret

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu...

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

SEHA Hentbol Gazprom League Turnuvası 1 Eylül’de başlıyor

Kategoride Diğer

Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Hentbol Gazprom League Turnuvası 1-3 Eylül tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirilecek. Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenecek dev organizasyon sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle bir spor şölenine dönüşecek. Sakarya, bu organizasyonla Türkiye’de bir ilke imza atacak.

Sakarya dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Hentbol’da geçen sene gelen tarihi başarı elde eden Büyükşehir Hentbol adını Avrupa Kupalarına yazdırmıştı.  Geçtiğimiz günlerde Belarus’ta Belgazprombank Cup turnuvasına katılan hentbol takımı burada dünyanın en güçlü takımlarıyla mücadele etmişti.

Başkan Yüce’nin girişimiyle

Başkan Ekrem Yüce’nin de tribünden takip ettiği turnuva sonrası Gazprom yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. Temaslar sonrası Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA (Güneydoğu Avrupa Hentbol Birliği Ligi) Gazprom League Turnuvası’na 1-3 Eylül tarihleri arasında Sakarya ev sahipliği yapması kararı alındı.

Türkiye’de ilk kez

Türkiye’de ilk kez Sakarya’nın ev sahipliği yapacağı dev organizasyonda dünyanın en güçlü takımları arasında yer alan Macar ekibi Telekom Veszprem, Makedon ekibi Eurofarm Pelister, Sırp temsilcisi RK Vojvodina ve Belarus ekibi BGK Meshkov Brest kıyasıya mücadele edecek.

Sahne şovları, ışık, dans gösterileri

Gazprom sponsorluğunda Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenecek dev organizasyon sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle şölen tadında olacak. Turnuva’nın son gününde ise Büyükşehir Hentbol takımı özel bir maç için sahaya çıkacak. Rus ekibi Zenit ile 3 Eylül’de dostluk maçı oynayacak. Dev organizasyonda tüm maçlara giriş ücretsiz olacak.

Dev organizasyonda turnuva fikstürü şu şekilde olacak;

1 Eylül Cuma – 16.00- Vojvodina-Brest

1 Eylül Cuma – 19.00- Telekom Vezsprem-Eurofarm Pelister

2 Eylül Cumartesi – 16.00- Üçüncülük maçı

2 Eylül Cumartesi – 19.00- Şampiyonluk maçı

3 Eylül Pazar – 13.00- Büyükşehir Hentbol-Zenit

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

SAÜ Tıp Fakültesinden TÜSEB Projesi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkan Acar’ın yürütücülüğünü yaptığı proje, TÜSEB-A Grubu Ar-Ge projeleri kapsamında destek...