Son Haberler

Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Temmuz Milli İrade Derneği’nin davetiyle Sakarya’da olacak

SAKARYA- Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ziyaretleri kapsamında, 15...

İnternet medyası ilan gelirleriyle daha güçlü

İnternet haber sitelerinin 1 Nisan 2023’ten itibaren resmi ilan...

Alemdar: Hep birlikte Sakarya için birçok projeyi hayata geçireceğiz

AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları ile ilçe belediye...

SAÜ TÖMER Öğrencilerinden Muhteşem Gösteri

Kategoride Diğer

Kütahya Belediyesi ile Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun organize ettiği “1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali” ne katılan Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencileri yaptıkları folklor gösterileri ile izleyicileri büyüledi.

Kütahya Belediyesinin organize ettiği festivale Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Kuzey Makedonya, Endonezya, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Ahıska’dan birçok şair, ozan, müzisyen, dansçı ve solistin yer aldığı sanatçı katıldı.

3 gün boyunca farklı kültürlerden birçok sanatçının, katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivalinde Üniversitemiz TÖMER öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibimiz de davetli olarak yer aldı. Eğitmen ve koreograflığını Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünden Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz ile Arş. Gör. Semih Özbilgi’nin yaptığı grup, festival kapsamında Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencilerinden oluşan Türk Halk Oyunları Halay, Zeybek, Endonezya halk dansları ekipleri gösterileriyle seyircilerden tam not aldı.  Festivalde Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz’ın solo zeybek ve solo horon performansı ile  TÖMER öğrencisi Amanda Shifa Salsabilla şarkı performansı festivale ayrı bir renk kattı.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Temmuz Milli İrade Derneği’nin davetiyle Sakarya’da olacak

SAKARYA- Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ziyaretleri kapsamında, 15 Temmuz Milli İrade Derneği'nin davetiyle 5-6 Haziran 2024 tarihlerinde Sakarya'da...