Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

SAÜ TÖMER Öğrencilerinden Muhteşem Gösteri

Kategoride Diğer

Kütahya Belediyesi ile Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun organize ettiği “1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivali” ne katılan Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencileri yaptıkları folklor gösterileri ile izleyicileri büyüledi.

Kütahya Belediyesinin organize ettiği festivale Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Kuzey Makedonya, Endonezya, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Ahıska’dan birçok şair, ozan, müzisyen, dansçı ve solistin yer aldığı sanatçı katıldı.

3 gün boyunca farklı kültürlerden birçok sanatçının, katıldığı 1. Uluslararası Şair Şeyhi Şiir ve Sanat Festivalinde Üniversitemiz TÖMER öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibimiz de davetli olarak yer aldı. Eğitmen ve koreograflığını Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümünden Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz ile Arş. Gör. Semih Özbilgi’nin yaptığı grup, festival kapsamında Sakarya Üniversitesi TÖMER öğrencilerinden oluşan Türk Halk Oyunları Halay, Zeybek, Endonezya halk dansları ekipleri gösterileriyle seyircilerden tam not aldı.  Festivalde Prof. Dr. Kürşad Gülbeyaz’ın solo zeybek ve solo horon performansı ile  TÖMER öğrencisi Amanda Shifa Salsabilla şarkı performansı festivale ayrı bir renk kattı.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...