Son Haberler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini...

Doç. Dr. Eda Altun: Gizli tuza dikkat!

Kocaeli Şehir Hastanesi Nefroloji hekimi Doç. Dr. Eda Altun...

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri başlıyor

Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Türk Mutfağı...

SAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinden TÜBİTAK-3005 Başarısı

Kategoride Diğer

Proje yürütücülüğünü Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Mehmet Fatih DÖKER’in yaptığı ‘’ Akıllı Şehir Stratejileri için arazi kullanım uyuşmazlıklarının belirlenmesi ve şehir büyüme senaryolarının değerlendirilmesi ‘’ adlı proje TÜBİTAK ‘’ 3005-Sosyal ve Beşeri Bilimlerde Yenilikçi Çözümler Araştırma Projeleri Destek Programı ‘’ kapsamında destek almaya hak kazanmıştır.

Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden Doç.Dr.Muhammet KAÇMAZ, Sakarya Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Doç.Dr. Cem KIRLANGIÇOĞLU, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nden Doç.Dr.Ferhat Arslan ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nden Dr. Ögr. Üyesi Selin Yıldız GÖRENTAŞ’ın araştırmacı olarak yer aldığı proje kapsamında Manisa Şehri’nde arazi kullanım uyuşmazlığı yaşanan alanların verimliliği göz önüne alınarak kaynakların etkin biçimde kullanılması suretiyle doğru, etkili ve sürdürülebilir bir mekânsal planlama sürecinin ortaya konması hedeflenmektedir. Arazi kullanım kabiliyetleri, arazi kullanım uyuşmazlıkları ve şehrin gelişim senaryoları üzerinden öncelikli konuları ele alarak, nüfusun ihtiyaç duyacağı konut ve arazi miktarını geleceğe yönelik simülasyon çalışmaları bağlamında değerlendirme kapsamına alınacağı proje sonuçlandığında sürdürülebilir şehir yönetimi için önemli stratejiler ortaya koyması beklenmektedir.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Ulaşımda öğrenciler için ücretsiz seyahat ve indirim meclisten geçti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın belediye otobüslerinde müjdesini verdiği ilk-ortaokul öğrencileri için ücretsiz ve lise-üniversite-yüksek lisans-doktora öğrencileri için...