Son Haberler

Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Temmuz Milli İrade Derneği’nin davetiyle Sakarya’da olacak

SAKARYA- Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ziyaretleri kapsamında, 15...

İnternet medyası ilan gelirleriyle daha güçlü

İnternet haber sitelerinin 1 Nisan 2023’ten itibaren resmi ilan...

Alemdar: Hep birlikte Sakarya için birçok projeyi hayata geçireceğiz

AK Parti ve MHP ilçe teşkilatları ile ilçe belediye...

SATSO Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u teslim aldı

Kategoride Diğer

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin gururu olan yerli ve milli otomobili TOGG’u teslim aldı. Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG’un hayırlı olmasını temenni eden Başkan Akgün Altuğ, “Ülkemiz için müthiş bir gurur olan yerli ve milli aracımızı teslim aldık” dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO adına alınan TOGG’un ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekiminde, Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na teslim edildi. Türkiye’nin renkleri serisinde Gemlik Mavisi olarak geçen 54 TOG 154 Plakalı lacivert TOGG’un ilk sürüşünü gerçekleştiren Başkan Akgün Altuğ, “Geçtiğimiz aylarda TOBB’un Genel Kurulu’nda 81 ilden 365 oda ve borsa başkanımız ile bir kura çekimi gerçekleştirildi. Biz de geçtiğimiz günlerde yerli ve milli aracımızı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası adına teslim aldık. Ülkemizin üretim gücü, AR-Ge altyapısı, girişimci ruhunun geldiği nokta ile ne kadar gurur duysak azdır. Bu gelişme ile birlikte bizde bu dünyada teknolojik gelişmelerde varız dedik.

Türk üretiminin ve sanayisinin zirveye ulaştığı aracımızın üretimin emeği geçen tüm kademelere Sakarya İş dünyası adına teşekkür ediyorum.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na da özellikle  teşekkür ediyor, Odamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Cumhurbaşkanı Tatar, 15 Temmuz Milli İrade Derneği’nin davetiyle Sakarya’da olacak

SAKARYA- Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye ziyaretleri kapsamında, 15 Temmuz Milli İrade Derneği'nin davetiyle 5-6 Haziran 2024 tarihlerinde Sakarya'da...