Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

SATSO 7. Meslek Komitesi AGDAŞ ile Ortak İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

Kategoride Diğer

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki ısıtma, soğutma ve mekanik tesisat sektörü temsilcisi 7. Meslek Komitesi, AGDAŞ Doğalgaz yetkili firmalar ile birlikte ortak istişare toplantısı düzenledi.

SATSO Hizmet Binasında gerçekleşen ve SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 7. Meslek Komitesi Başkanı Hayrettin Uçkaç ile Komite Üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya meslek grubu üyeleri ile AGDAŞ yetkili firmaları katıldılar.

Toplantıda AGDAŞ tarafından ilçe bazlı doğalgaz açılış günleri, yetkili firmaların yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri, yeni doğalgaz gelen ilçe mahallelerindeki çalışmalar ve sektöre yönelik son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, meslek komitelerinin sektörel sorunlarına yönelik aldıkları kararların yönetim kurulu tarafından ilgili kuruluşlara ulaştırıldığını ve sorunların çözümü için titiz davranıldığının altını çizerek katılımcıların merak ettiği soruları cevaplandırdı.

7.Meslek Komitesi Başkanı Hayrettin Uçkaç AGDAŞ ile sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olduklarını belirtti. Yeni gaz gelen bölgelerde mahalle kahvelerini ziyaret ederek vatandaşları yetkili firmalara iş yaptırmaları ve yetkisiz firma ve ustalar noktasında uyardıklarını belirtti. Ayrıca son aylarda gündemde olan Mesleki Eğitim Merkezlerine dikkat çekerek, sektördeki nitelikli istihdama katkı vereceğini belirtti. Proje sayesinde çok kolay biçimde firmaların çalışanlarına süresiz geçerli olacak ustalık belgesi alabileceklerini belirtti. Komite olarak sektör içerisinde istişareye önem verdiklerini, üye firmaların da çalışmalarında verdikleri destekler için teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....