Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

Sapanca’da Larva İlaçlama Çalışmasına Başlandı

Kategoride Diğer

Sapanca Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından havaların ısınması öncesi larva ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin; “Erken tedbir alıyoruz. Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin başında çöp ve evsel atıklar geliyor. Yaz aylarında çöp ve evsel atığın fazlalaşmasından dolayı sineklerde çok çabuk üreyip çoğalabiliyor. Bu sebeple erkenden tedbirimizi alıp su birikintileri, kanallar, fosseptik çukurları gibi çeşitli sulak bölgelerde ilaçlama işlemlerimize başlamış bulunmaktayız. Etkin şekilde yapmış olduğumuz ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesini sağlayacağız. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da larva ilaçlama işlemimize devam edeceğiz. Erken tedbirlerimiz dolayısıyla ilçe halkımızın ve ilçemize gelen misafirlerimizin rahat bir yaz geçirmelerini diliyoruz” diye belirtti.

Yetkililer tarafından yapılan ilaçlama çalışması sayesinde karasinek ve diğer haşerelerden kaynaklanan hastalıkların ve oluşması muhtemel kötü kokuların önlenmesinin amaçlandığı bilgisi paylaşıldı.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...