Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

Sapanca’da aşure dağıtımı yapılacak

Kategoride Diğer

Sapanca Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yapacak.

On Yedi noktada dağıtım yapılacak

Bolluk ve bereketin simgesi Muharrem Ayı’nın incisi olan aşure, Sapanca Belediyesi tarafından 4 Ağustos Cuma günü Cuma Namazının ardından; Şehit Albay Güner Ekici Parkı, Yanık Camii, Kurtköy Camii, Tepebaşı Camii, Kırkpınar Merkez Camii, Mahmudiye Camii,  Güldibi Camii, Buhara Camii, Gazipaşa Camii, Mehmet Efendi Camii, Yeni Camii, Muhammet Safitürk Parkı,  Kapalı Pazar Yeri, Yüzevler Camiileri, Harmanlık Camii, Uzunkum Camii, olmak üzere on altı noktada eş zamanlı olarak dağıtımın yapılacağı bilgisi verildi. 

Bolluk ve bereketin simgesi

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen; “Her yıl Muharrem Ayının 10. günü Aşure Günü olarak kutlanmakta. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin, sevginin ifadesi; bolluk ve bereketin simgesidir. Bu mübarek günlerde birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muharrem Ayı’ndaki ikramlarımızı gelenekselleştirerek hem inançlarımızın gereğini yerine getiriyor, hem de vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Tüm halkımızı aşure etkinliğinde birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...