Son Haberler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni...

Sakarya 2023’ü harika etkinliklerle kapatacak

Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinliklerinde takvim açıklandı. Filistin’i...

Büyükşehir büyüleyici “Sakarya” karelerinden kazananları açıkladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı dünyaya en etkileyici eserlerle tanıtmayı hedeflediği...

Sapanca Matematik Festivali’ne Geri Sayım Başladı

Kategoride Diğer

Sapanca Belediyesi ve Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşecek olan matematik festivali 1-2 Kasım tarihlerinde Sapanca Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak.

Matematik tutkunlarını heyecanlandıran bir etkinlik

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; matematiğin, bilimin temel taşlarından biri olarak kabul edildiği yapılacak olan festivalin matematiği daha yakından tanımanın ve sevmenin bir yolu olarak görülüyor. Sapanca Matematik Festivalinin, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere tüm ilçe halkının katılımına açık ve matematik tutkunlarını heyecanlandıran büyük bir etkinlik olacağı bilgisi verildi. Festivalin katılımcıları arasında Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Sakarya Üniversitesi, Hendek Eğitim Fakültesi ve Sapanca da görev yapan öğretmenler ve İstanbul’dan Türkiye Matematik Kulübü de bulunuyor.

10.00 ve 16.00 arasında iki gün

Üniversite öğrencileri ve matematik kulüpleri tarafından öğrencilere matematiği eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğretmeye yardımcı olacakları paylaşıldı. 1- 2 Kasım tarihlerinde saat 10.00 ve 16.00 arasında iki gün boyunca Sapanca Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilecek olan Sapanca Matematik Festivali tüm matematik severlerini bekliyor. Sapanca Matematik Festivali’nin açılışının 1 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacağı aktarıldı.

Son Eklenenler

Sakarya Büyükşehir Evinde Rüzgâr Gibi Esti

Erkekler Hentbol Süper Ligi 10. Hafta karşılaşmasında Bahçelievler Belediyesi’ni konuk eden Büyükşehir Hentbol sahadan sahadan 46-29’luk skorla ayrılarak 8....