Son Haberler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental...

Tarih söyleşilerinin adresi Geyve Elvanbey Zaviyesi olacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri, Yerinde Sakarya...

Büyükşehir’de yılın son meclisi toplanıyor

Sakarya Büyükşehir Meclisi 11 Aralık Pazartesi günü toplanıyor. 62...

Sakaryalı Öğrencilerden ‘Tohum Dedektifleri’ Projesi

Kategoride Diğer

Geleceğimizin nesilleri çocuklarımızın toprakla, tohumla, doğayla iç içe olmasını sağlamak amacıyla Sakarya’dan yedi, Azerbaycan’dan bir okulun ortaklığında ‘Tohum Dedektifleri’ isimli eTwinning projesi geliştirildi.

‘Tarımda bağımsız olan ülkeler gelecekte varlıklarını koruyabileceklerdir.’ bilinciyle hareket edilen projede geleceğimiz olan öğrencilerimizin toprakla, tohumla, doğayla iç içe olmasını sağlamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amaçlanırken, yerel tohumu ve yerel tohumdan ayrı düşünülemeyen organik tarımı desteklemenin herkesin görevi olduğu vurgulanıyor.

Kasım ayında başlayan proje kapsamında ilk olarak proje ortağı okullarda tohum dedektifi takımları kuruldu, Ata tohumu hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Geçtiğimiz hafta Yazlık Yunus Emre İlkokulunda bir araya gelen öğretmen ve öğrenciler tohum takası gerçekleştirdiler.

Budaklar İlkokulundan Mine Tüt, Atatürk İlkokulundan Emine Çakmak ve Biricik Balbay, Yazlık Yunus Emre İlkokulundan Uğur Çakmak ve Durmuş Akbayrak, Şehit Mustafa Özen İlkokulundan Ömür Aracı, Akyazı Mehmet Kaya İlkokulundan İrfan Çakmak, Pamukova Fatmahanım Ortaokulundan Elif Alp, TOKİ İlkokulundan Yüksel Coşkun’un görev yaptığı projede yetiştirme aşamasına geçecek olan öğrenciler okullarının uygulama bahçelerinde yeni tohumların üretimlerini yapacaklar.

Son Eklenenler

Motosiklet tutkunları vadide buluştu

Avrupa Spor Şehri ünvanlı Sakarya heyecan dolu "Sakarya Continental Süper Enduro" dağ motosikleti yarışlarına ev sahipliği yaptı. Ayçiçeği Bisiklet...