Son Haberler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve...

Okullarda miniklere tebessüm olan sahne: Karagöz Göklerde

Çocukları eğlendirirken bilgilendiren, geleneklerin aynası olan “Karagöz Göklerde” her...

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezlerinde (SGM) 20 Kasım ‘Dünya...

Sakarya MYO laboratuvarına iş dünyası dokunuşu

Kategoride Diğer

SUBÜ Sakarya MYO Mekatronik Laboratuvarı, TİO Otomasyon katkılarıyla yenilendi. Laboratuvar, otomasyon sistemi ve yeni cihazlarla doğrudan iş dünyasında çalışabilecek öğrencilerin yetişmesine imkân sağlayacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Mekatronik Laboratuvarı, uluslararası çapta faaliyet gösteren TİO Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin katkılarıyla yenilenerek öğrencilerin kullanımına açıldı. Düzenlenen açılış töreninde SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Sakarya MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, TİO Otomasyon Genel Müdürü Emre Beşir, Elektronik ve Otomasyon Bölümü akademisyenleri ve öğrenciler yer aldı. Laboratuvar ve beraberinde Sakarya MYO’ya kazandırılan otomasyon eğitim seti, uygulamalı eğitimler verilerek iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlayacak. Öğrenciler sistemle doğrudan iş dünyasına yönelik bilgileri alarak çalışmaya hazır hale gelecek. Güncel ve çok fonksiyonlu cihazlar ise farklı senaryolar yazılarak farklı otomasyon hareketlerinin planlanmasına olanak sağlayacak.

Son Eklenenler

Yüce 4 buçuk yıllık bilançoyu açıkladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, yol yapım ve asfalt çalışmalarını incelemek için ekiplerle bir araya geldiği ziyarette 4...