Son Haberler

Kalpler Bir, Bayram Bir!

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kurban Bayramı vesilesiyle bir...

Erenler’de Altyapı Çalışmaları Başladı

Erenler’de Dilmen mahallesi, Küpçüler Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi ve Erenler...

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Kent Park’ta yaklaşık 20 bin Sakaryalı aynı sofrada oruç açtı

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi rahmetin, bereketin ve kardeşliğin sembolü olan Ramazan’ın en kıymetli günü Kadir Gecesi’nde kardeşlik sofralarını kurdu. Kent Park’ta yaklaşık 20 bin Sakaryalı aynı sofrada oruç açtı, birlikte dua etti. İlahilerin ve kasidelerin eşlik ettiği gecede konuşan Başkan Yüce, “Ramazan’ın son günleri; bizleri çifte bayram bekliyor. Mübarek bayramımız ve Sakaryasporumuzun şampiyonluğu hayırlı olsun. Soframızı paylaşan her bir dostumuza şükran sunuyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, bu yılın Ramazan ayında Sakarya’daki en büyük iftar sofrasını kurdu. Kardeşliğin, dostluğun, İslami değerlerin pekişmesi ve geleneklere bağlığın her daim devam etmesi için bu yöndeki çalışmalarına hassasiyetle yaklaşan Büyükşehir, Kent Park’ta (Aziz Duran Parkı) yaklaşık 20 bin kişiyi iftar organizasyonunda buluşturdu. Park içinde kurulan masalar yollara uzandı, Ramazan’ın en mübarek günü olan Kadir Gecesi’nde dualar hep birlikte yapıldı. Salgının gölgesinde geçen 2 buçuk yılın ardından kalabalık toplulukların bir araya geldiği ilk büyük organizasyonda binlerce kişi aynı sofrada oruç açtı. Misafirlere ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, iftarı bekleyen vatandaşları ziyaret etti. Yüce’ye şehir protokolü de eşlik etti. Uzun bir aradan sonra topluluklar arasında vatandaşlarla ilk kez kucaklaşan Başkan Yüce, onların dilek ve temennilerini dinledi.

Dostluklar bu sofrada buluştu

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu , AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve ilçe teşkilat başkanları, BBP İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, meclis üyeleri, muhtarlar ile Büyükşehir ve SASKİ bürokratları katıldı. Akşam ezanı okunduğu sırada Orhan Camii imam hatibi Alaattin Beşel’in yaptığı duaya binlerce kişi hep bir ağızdan ‘amin’ dedi. Yemeklerin ardından kurulan sahnede ilahiler ve kasideler okundu. Aileleriyle, arkadaşlarıyla bu sofralarda buluşan vatandaşlar, sunulan hizmetten büyük memnuniyet duydu. Park alanındaki stantlar, sahne programları ve sohbetlerle Kadir Gecesi’ne özel program geç saatlere kadar devam etti.

“Allah’a şükürler olsun”

Karşılama konuşmasını yapan Başkan Ekrem Yüce, bin aydan hayırlı olan günde bir arada olabilmenin sevincinden bahsederken, “Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının son günlerini yaşıyoruz. Bizleri bu nimete eriştiren Allah’a şükürler olsun. Duamız odur ki hepimiz Ramazan’ın rahmetiyle hemhal, Rabbimizin affına da mazhar olmuşuzdur. Yine hep birlikte cehennem azabından kurtularak Bayram’a erişiriz inşallah. Son on gün içerisinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi var. İnşallah bugün hep birlikte dualarla orucumuzu açıp, kadir gecesini idrak edeceğiz. Bu gece fecre kadar yeryüzünü meleklerle paylaşacağız. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul buyursun. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini layıkıyla idrak etmeyi hepimize nasip etsin. Şimdiden Ramazan Bayramımız mübarek olsun” dedi.

“Bu yıl çifte bayram yaşayacağız”

Sözlerini tamamlarken Sakarya’nın Ramazan’ın sonunda Sakaryaspor’un şampiyonluğuyla birlikte çifte bayram yaşayacaklarını ifade eden Yüce, “Soframızı teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Bu sene Sakarya olarak çifte bayram yaşıyoruz. Hem büyüklerimizle bereketleneceğimiz, küçüklerimize hayır dualar edeceğimiz Ramazan Bayramını yaşıyoruz hem de şehrimizin en önemli değerlerinden olan Sakaryasporumuzun şampiyonluğunu bir bayram gibi kutluyoruz. Bu şehirde Sakaryaspor sevdası daha küçükken başlar. Bizimle birlikte büyüyüp olgunlaşır. Bu şehirde 7’den 70’e herkes bu takıma sevdalıdır. Yıllardır yaşadığımız talihsizlikleri el ele vererek çözdük. Sakarya olarak takımımıza sahip çıktık ve kimseye muhtaç etmedik.  Gerekli olan ihtiyaçları birer birer karşıladık ve çok şükür şampiyon olduk. Takımımızı ve hemşerilerimizi kutlarım” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Kalpler Bir, Bayram Bir!

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Işıksu'nun mesajında, bayramın huzur ve sevgi dolu...