Son Haberler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında...

Gündoğdu: Esnaf ve Sanatkarlarımızla İşbirliğine Devam Edeceğiz

Ferizli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Ferizli...

Burhan Namlı: Cumhur İttifakı Etle Tırnak Gibidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı,...

İhale tamam, çalışmalar başlıyor

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Geyve’den sonra Sapanca’ya da modern bir meydan kazandırıyor. İhalesi tamamlanan ve yakında inşa çalışmalarına başlanacak meydan ile ilgili Başkan Ekrem Yüce, “61 araçlık kapalı otoparkı, tribünleri, oturma grupları, dinlenme alanları ve peyzajıyla bölgeye canlılık kazandıracak yeni meydan projesini Sapanca Anadolu Lisesi’nin önündeki 3 bin metrekarelik alanda gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi güçlü hizmet elini şehrin tamamına ulaştırmaya devam ediyor. Geyve’ye kazandırılan yeni meydan sonrası Büyükşehir Belediyesi turizmin cazibe noktası olan Sapanca’ya modern bir meydan inşa edecek. İlçenin dokusuna uygun olarak hayata geçirilecek yeni meydan projesinin ihalesi tamamlandı. Yakın zamanda ilk kazması vurulacak meydan projesi Sapanca Anadolu Lisesi’nin önünde yer alan toplam 3 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.

7/24 yaşayan bir meydan

61 araçlık kapalı otoparkı, tribünleri, oturma ve dinlenme alanları, yeşil alanları ve peyzajıyla ilçenin dokusuna yakışır bir meydan Sapanca’ya kazandırılacak. İlçenin yeni yaşam alanı olacak meydan, mimarisi ve estetiği ile 7/24 yaşayan bir meydan olacak. Başkan Ekrem Yüce, “Meydanlar bir şehrin fotoğrafını, kültürel izlerinin yansımalarını ve kimliğini gösteren en önemli unsurlardır. Meydanlar şehirlerin ruhunu yansıtır. Günümüzde meydanlarıyla anılan nice şehirler var. İnsanların bir araya geldiği, şehir ve medeniyet tasavvurumuzdan ilham alarak ilk olarak Geyve’de modern bir meydan projesini başlatmıştık” diye konuştu.

İlçenin dokusuna uygun modern meydan

Sapanca’nın güzelliğine güzellik katacak yeni bir meydan projesine başladıklarına değinen Başkan Yüce, “Geyve’de başlattığımız modern ilçe meydanı projemiz çok beğenildi. Bu meydan projelerine bir yenisini daha ekliyoruz. Şehrimizin turizmde cazibe noktası olan Sapanca’mızın güzelliğine güzellik katacak yeni bir meydan kazandıracağız. İhalesini tamamladık. Yakın zamanda ilk kazmayı vuracağız. Bölgeye canlılık kazandıracak yeni meydan projesini Sapanca Anadolu Lisesi’nin önündeki 3 bin metrekarelik alanda gerçekleştireceğiz. 61 araçlık kapalı otoparkı, tribünleri, oturma grupları, dinlenme alanları ve peyzajıyla ilçenin dokusuna uygun mimariyi ve estetiği taşıyacak yeni meydan projemizle Sapanca’ya güzel bir çalışma hediye edeceğiz. Projemiz şehrimize ve Sapanca’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında 200 bin çağrı ile 41 bin online başvuruya cevap verip...