Son Haberler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında...

Gündoğdu: Esnaf ve Sanatkarlarımızla İşbirliğine Devam Edeceğiz

Ferizli Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Ferizli...

Burhan Namlı: Cumhur İttifakı Etle Tırnak Gibidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı,...

Genç Atölye’de konu psikoloji ve sinema

Kategoride Diğer

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kültür, sanat ve eğitim camiasının kıymetli isimlerini ağırladığı Genç Atölye’de sinemanın duayeni Enver Gülşen’in moderatörlüğünde “çocukluk ve gençlik psikolojisi” konuları işlendi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genç Atölye’de derslere ara vermiyor. Ofis Sanat Merkezi’ndeki Sinema Atölyesi’nde moderatörlüğünü sinemanın duayen isimlerinden Enver Gülşen’in yaptığı dersin konuğu akademisyen-eğitimci Doç. Dr. Mehmet Ulukütük oldu. Fotoğraf, sinema, tiyatro konularının işlendiği atölyede konuk Doç. Dr. Ulukütük, gençlerle psikoloji alanında anlatımlar gerçekleştirdi.

Sinemanın geçmişi ve bugünü

Çocukluk ve gençlik psikolojisini konuşan akademisyen, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. Sanat için sürekli üretime ve geniş bir ufka ihtiyacın olduğunu ifade eden Ulukütük, bunun da güçlü bir psikolojiyle mümkün olduğunu ifade etti. Güçlü bir psikoloji için yol haritası çizen konuk isim, gençlerin sorularını cevapladı.

Gençler Genç Atölye’yle çok mutlu

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Gençlerimizin en fazla talep gösterdiği programlarımızdan bir tanesi olan Genç Atölye’de birbirinden kıymetli isimleri ağırlıyoruz. Türkiye’ye ve hatta dünyaya mal olmuş sanatçılar, eğitimciler ve kültür elçileri Genç Atölye’mizde Sakaryalı gençlerimizle bir araya geliyor. Ofis Sanat Merkezi ve Alicanlar Konağı’nda sanatın derinliklerine iniyor, keyifli ve faydalı sohbetler gerçekleştiriyoruz. Sinema Atölyesi’ndeki son dersimize katılarak gençlere psikoloji alanında önemli tavsiyeler veren değerli hocamıza teşekkür ediyoruz” denildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

ALO153 Sakaryalıların dert ortağı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ALO 153 Çözüm Masası, 2023 yılında 200 bin çağrı ile 41 bin online başvuruya cevap verip...