Son Haberler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası...

Baharda 400 kişi Büyükşehir’in kaplıca tatilinde huzur buldu

Sakarya Büyükşehir YADEM’in en fazla memnuniyet oluşturan hizmetlerden biri...

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplandı

Yapay Zeka Politikaları Kurulu Toplantısı, Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi....

“Geleneksel hukuk anlayışı artık eskide kaldı”

Kategoride Diğer

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesine konuk olan Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir, “İki insanın olduğu yerde bir kural ve hukuk vardır. İnsanlık tarihi adalet ile başlar ve adalet ile yükselir” dedi.

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesinin düzenlediği “Hâkimlik ve Savcılık Mesleği” adlı söyleşiye Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir konuk oldu. Söyleşinin açılış konuşmasını Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Narbay yaptı. Konuşmasına gençlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve Adalet Akademisinin kadrosunun genç belirten Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir “Gençlerle buluşmak kendi gençliğimizi hatırlatıyor” diyerek gençlerin dikkatini çekti.

“Adalet insanlık tarihiyle yaşıt”

Konuşmasında adaletin önemini vurgulayan Özdemir, “İki insanın olduğu yerde bir kural ve hukuk vardır. İnsanlık tarihi adalet ile başlar ve adalet ile yükselir.” dedi ve ekledi, “Felsefeciler, yöneticiler, siyasetçiler başta olmak üzere herkesin hukuk hakkında bir sözü var.”

Sözlerine Hukuk geleceğinin hakkında konuşan Özdemir, “Sadece sınav için değil, kendi kalitenizi arttırmak adına çok sayıda okumak ve araştırmak gerekir.” sözlerinden sonra “Hukuk artık bir derya. Geleneksel hukukçuluk artık eskide kaldı. Özele doğru bir yol var.” ifadelerini kullandı.

“Her yeni soruna adalet sisteminin bir çözüm üretmesi gerekiyor”

Konuşmasına bilginin ne demek olduğunu anlatan Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir “Bilgi dediğimiz şey evrensel bir şey. Kim üretirse, kim araştırırsa, kim daha fazla emek verip çalışırsa bilginin sahibi odur.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasında hukukun dinamizmi konusunda konuşan Özdemir, “Dünya değişiyor, hukukçuluk sistemine de yeni kavramlar geliyor çünkü hukukçuluk çok dinamik ve sürekli gelişen bir alan.” ifadelerine ek olarak “Her yeni soruna adalet sisteminin bir çözüm üretmesi gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Sözlerinde iletişimin önemini vurgulayan Özdemir, “Eğer sağlıklı iletişim kuramıyorsanız ne yaparsanız yapın topluma da kendimize de bir faydası olmayacaktır.” değerlendirmesinden sonra, “Çağımız iletişim çağı.” diyerek iletişimin kilit bir nokta olduğunu vurguladı.

“Sakarya Üniversitesi mezunu birçok çalışma arkadaşımız var “

Konuşmasına son verirken Sakarya Üniversitesi hakkında yorumlarda bulunan Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir, “Bu kurumda iyi yetişeceğinizi düşünüyorum. Hâkim ve Savcılık sınavını kazananlar arasında Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu çok kişi var.” sözlerine ek olarak “Sizlerin de Sakarya Üniversitesi bünyesinde çok çalışıp başarılı olacağınıza inanıyorum.” diye konuştu.

Haber – Fotoğraf: Zekeriya Kaan Uçar

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Alemdar: Şehrimizi geleceğe hep birlikte taşıyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, belediyedeki mesaisi sonrası cadde ve sokaklarda vatandaşlarla, esnaflarla buluşuyor. Şehre hizmette vatandaşlarla yol...