Son Haberler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet...

Yusuf Alemdar: 15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gündür

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan...

SATSO Başkanı Altuğ’dan SGC’ye ziyaret

SGC Başkanı Sezai Matur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret...

Fahri Tuna’dan Beşinci Portre Kitabı: Kırklanmış Portreler

Kategoride Diğer

Min Jin Lee – Paçinko

Edebiyat Ortamı, Ay Vakti, Hece, Ihlamur, Şehir ve Kültür, Kültür Ajanda gibi ulusal dergilerdeki deneme ve portre yazılarıyla tanıdığımız Yazar Fahri Tuna’nın portre edebiyatı alanındaki beşinci kitabı ‘Kırklanmış Portreler’ Hece Yayınlarından yayınlanarak raflardaki yerini aldı.

Günümüz Türk edebiyatına ciddi katkılar sunan ve 40’lı yaşlarını yaşayan öykücü ve romancılardan Güray Süngü’den Aykut Ertuğrul’a, Abdullah Harmancı’dan Ayşe Ünüvar’a, Mukadder Gemici’den Mustafa Uçurum’a, Bahtiyar Aslan’dan Mehtap Altan’a, şairlerden İbrahim Tenekeci’den Müştehir Karakaya’ya, Ayşe Sevim’den Suavi Kemal Yazgıç’a, müzisyenlerden Selçuk Küpçük’ten Sedat Anar’a, Türk edebiyatına Anadolu dışından katkı veren Üsküp’ten Leyla Şerif Emin, Mehmed Arif, Prizren’den Dr. Taner Güçlütürk, Gümülcine’den Sibel Gülistan, Kırcaali’den Şefika Refik, Bükreş’ten Dr. Hayat Memiş, Gagauz Yeri’nden Alla Büük, Kırım’dan Ehmine Üsein, Roterdam’dan Şeyda Koç Asyalı’ya, örnek akademisyen Prof. Dr. Muharrem Dayanç’tan TRT spor spikeri Erdoğan Arıkan’a kadar birçok tanınmış ismin portrelerinin yer aldığı kitap, alanında ilklerden biri olma özelliği taşıyor.

Tuna’nın ‘Akşamın Aydınlığındaki Portreler’ (Değişim, 2010), ‘Yaşa’yan Portreler’ (Meserret, 2015), ‘Kırk Güzel İnsan’ (Meserret, 2017), ‘Osmanlı Medeniyetinin İzinde 40 Şehir Portresi’nden (Hayy, 2019) sonra bu portre alanındaki beşinci eseri.

Yazdığı kişilerin daha çok olumlu yönlerini samimi ve lirik bir Türkçe ile anlatmasıyla tanıdığımız Fahri Tuna’nın ‘Kırklanmış Portreler’ kitabıyla ilgili ilk söyleşi ve imza gününe Van Erciş Sosyal Bilimler Lisesi’yle 6 Aralık 2022 Salı günü başlayacağı öğrenildi.

- REKLAM -spot_img
Son Eklenenler

Şaban Telli: Bayrağımız ve istiklalimiz uğruna her zaman şehit olmaya hazırız

Makina, kalıp ve yedek parça imalatı tecrübesiyle Sakarya'da faaliyet gösteren Telli Makina Şirket Müdürü Şaban Telli 15 Temmuz Şehitleri...